• انتشار: 8 نوامبر 2020
  • ساعت: 15:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50485
پرینت
بایدن تصمیمات ترامپ را لغو می کند

امریکا به برجام و دیگر معاهدات بین المللی بر می گردد

واشنگتن پست نوشت جو بایدن بلافاصله پس از مراسم تحلیف تصمیمات ترامپ را لغو کرده امریکا را به معاهدات بین المللی باز خواهد گرداند.

روزنامه واشنگتن پست نوشته است که جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا، قصد دارد بلافاصله پس از مراسم تحلیف، تصمیم‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور فعلی این کشور را لغو کند.

به‌گفته‌ی این روزنامه آقای بایدن بلافاصله پس از تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا، با صدور چندین فرمان اجرایی، سیاست‌ها و تصمیمات دونالد ترامپ را ملغی خواهد کرد.

بربنیاد این گزارش، یکی از تصمیم‌هایی که از جانب جو بایدن لغو خواهد شد، ممنوعیت ورود شهروندان برخی کشورهای اسلامی، از جمله ایران، به ایالات متحده است که از سوی دونالد ترامپ اجرایی شده بود.

جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا در زمان رقابت‌های انتخاباتی خود گفته بود که در صورت پیروزی، آمریکا را دوباره وارد برجام خواهد کرد.

آقای بایدن در سخنرانی جشن پیروزی خود تاکید کرد که کشورش احترام خود را در جهان باز خواهد یافت.

اشاره‌ی او به انتقاد از سیاست‌های انزواطلبانه دونالد ترامپ در زمان ریاست جمهوری‌اش بود که به باور آقای بایدن، واشنگتن با خروج از معاهدات بین‌المللی خودش را منزوی کرد.

همچنان گزارش واشنگتن پست می‌افزاید که پیوستن به معاهده اقلیمی پاریس و لغو فرمان ترامپ برای خروج از سازمان بهداشت جهانی که قرار است تابستان آینده اجرایی شود، از دیگر اقدامات جو بایدن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.