• انتشار: ۸ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۱۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30784
پرینت
زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان

امریکا برای رسیدن به صلح در افغانستان عجله دارد

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژۀ ایالات متحده برای صلح افغانستان می‌گوید که واشنگتن برای رسیدن به صلح در افغانستان عجله دارد.

به گزارش رها، زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در روند صلح افغانستان در گفتگو با شبکه   P.B.می گوید که امریکا برای رسیدن به صلح در افغانستان عجله دارد.

آقای خلیل‌زاد می‌افزاید که واشنگتن بر این باور است که طرف‌های درگیر به شمول طالبان از راه جنگ نمی‌توانند پیروز شوند و به همین دلیل راه حل برای جنگ کنونی در گفتگوها نهفته است: «ما باور داریم و تمامی طرف‌های جنگ به شمول طالبان می‌گویند که نمی‌توانند از راه نظامی به پیرزی برسند و حکومت افغانستان نیز می‌گوید که یک راه حل سیاسی می‌خواهد، ما هم می‌گویم که راه حل سیاسی می‌خواهیم.»

او در این مصاحبه بار دیگر تأکید کرد که رسیدن به صلح پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان خوب خواهد بود. به گفتۀ او در این صورت، زمینۀ حضور گروه طالبان نیز در انتخابات فراهم خواهد شد.

او در این باره افزود: «… مطمئنأ این خوب خواهد بود که ما پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری با طالبان به توافق برسیم چون این‌گونه زمینه برای شرکت طالبان در انتخابات نیز فراهم خواهد شد»

نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده برای صلح افغانستان می‌گوید برای واشنگتن مهم است تا از افغانستان باردیگر تهدید متوجه این کشور نشود.

وی گفت اگر امریکا اطیمنان حاصل کند که تروریستان بین المللی دوباره به افغانستان برنمی‌گردند، و امنیت ایالات متحده به خطر نمی‌افتد، نیروی اضافی را از افغانستان خارج خواهند کرد.

این در حالی است که اشرف غنی رئیس جمهور در نشست ژنو گفته است روند صلح ۵ سال زمان می برد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.