• انتشار: ۲۶ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68279
پرینت

امریکا: با متحدان خود در مورد منافع مشترک در افغانستان کار می کنیم

نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان که در ادامه سفر رسمی خود به اروپا و آسیا روز گذشته به هند رفته بود گفت امریکا با متحدین خود روی منافع مشترک در افغانستان کار می کند.

نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان تاکید می کند ایالات متحده امریکا با متحدین خود روی منافع مشترک در یک افغانستان باثبات و صلح آمیز کار می کند.

توماس وست که در یک سفر رسمی روز گذشته سه شنبه شانزده نوامبر به دهلی نو رفته بود با مقامات ارشد هندی دیدار و در مورد افغانستان گفت و گو نمود.

وی در تویتی نوشت:«باعث خوشحالی ست که با آجیت دوال، مشاور امنیت ملی هند، وزیر امور خارجه هند و دیگر مقامات عالی رتبه این کشور دیدار نمودم.»

آقای وست در دیدار با مقامات هندی همچنین گفت قبلا با ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان دیدار و بر کار روی منافع مشترک در افغانستان تاکید کرده است.

آقای وست در ادامه اولین سفر رسمی خود به اروپا و آسیا وارد دهلی نو شد. وی قبل از رسیدن به هند به کشورهای پاکستان و روسیه و نیز بروکسل سفر کرده بود.

  سفرهای نماینده ویژه امریکا به افغانستان در حالی صورت می گیرد که امریکا امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته و جنجال ها روی بلوکه شدن دارایی های افغانستان از سوی امریکا به قوت خود باقی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.