• انتشار: 26 ژوئن 2019
  • ساعت: 03:04
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 35265
پرینت
وزارت خارجه ایران:

امریکا با تحریم‌های جدید راه دیپلوماسی را برای همیشه بسته است

وزارت خارجه ایران در واکنش به تحریم‌های تازه‌ امریکا بر این کشور به خصوص تحریم رهبر ایران و احتمال تحریم جواد ظریف، وزیر خارجه این کشور، می‌گوید که واشنگتن با این تحریم‌ها راه دیپلوماسی را برای همیشه بسته ‌است.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز سه‌شنبه(۴ سرطان) در توییتر خود نوشته است: “امریکا با این اقدام راه دیپلوماسی را با ایران برای همیش بسته کرده است”.

رییس‌جمهوری امریکا روز گذشته(دوشنبه، ۳ سرطان) فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد که بر اساس آن بر دارایی‌های رهبر ایران و دفتر او تحریم وضع می‌شود.

دونالد ترامپ هنگام امضای این فرمان گفت: “تحریم‌های سختی را بر رهبر، دفتر او و تعدادی در سپاه پاسداران وضع کردیم. این اقدام به‌دلیل رفتار غیر‌مسوولانه و مداخله‌های ایران در منطقه و حمله بر هواپیمای ما صورت گرفته است. رهبر ایران در بسیاری از عملکردهای رژیم ایران سهیم است”.

هم‌زمان وزارت مالیه‌ امریکا می‌گوید که جواد ظریف، وزیر خارجه‌ی ایران نیز هفته‌ آینده به فهرست تحریم‌ها اضافه خواهد شد.

علاوه بر این‌ها، در فرمان جدید ترامپ، ۵ تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه شده است.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل نیز برای ارزیابی تنش‌های اخیر میان امریکا و ایران درخاورمیانه به درخواست امریکا نشست اضطراری برگزار کرد. دراین نشست به نماینده ایران اجازه اشتراک داده نشد، اما سایر اعضا به استثنای روسیه و چین، رویدادهای اخیر در خاورمیانه را که امریکا و متحدینش به ایران پیوند می‌دهند، محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.