اجتماعی

امریکا: بانک های بین المللی بدون ترس از تحریم ها به افغانستان پول انتقال دهند

ایالات متحده امریکا اعلام کرده که بانک های بین المللی می توانند بدون نگرانی از نقض تحریم ها برای اهداف انسان دوستانه به افغانستان پول انتقال دهند و نهادهای امدادرسان نیز معاش کارکنان صحی و معارف در ادارات دولتی را پرداخت کنند.  

رویترز گزارش کرده که وزارت خزانه داری امریکا روز گذشته (چهارشنبه ۱۳ دلو) در مورد برخی معافیت هایی که از سوی این وزارت خانه در ماه های سپتامبر و دسامبر برای فعالیت های انسان دوستانه در افغانستان اعلام شده بود، راهنمایی های تازه صادر کرد.

این وزارت در حالی این راهنمایی های تازه را ارائه می کند که بانک های بین المللی پس از سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان، نسبت به انتقال پول به افغانستان محتاط عمل کرده اند و نهادهای امدادرسان نیز در تقلای دریافت پول کافی برای تامین مالی عملیات کمک رسانی شان بوده اند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده گفته است که بانک ها می توانند تراکنش های مالی مربوط به عملیات بشردوستانه به شمول تسویه، پرداخت، و انتقال به موسسات شخصی و یا دولتی افغانستان را بدون ترس از شکستن تحریم ها انجام دهند.

این وزارت همچنین اجازه تراکنش مالی به طالبان و شبکه حقانی که در لیست تحریم ها قرار دارند را نیز داده است، مشروط بر اینکه این انتقال با اهداف بشردوستانه صورت بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا