• انتشار: 27 سپتامبر 2019
  • ساعت: 21:57
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38104
پرینت
در گفت و گوی تلفنی غنی با پمپئو مطرح شد

امریکا انتظار دارد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بدون کم و کاستی برگزار و نتیجه آن مشروع باشد

پمپئو گفت: «ایالات متحده انتظار دارد رفتار نامزدان و نهادهای دولتی که انتخابات را برگزار می‌کنند، بی‌عیب‌ونقص باشد تا از مشروعیت نتیجۀ انتخابات اطمینان حاصل شود.»

مایک پمپئو، وزیر خارجۀ آمریکا در تماس تلفنی با رئیس ‌جمهور غنی، تأکید کرد آمریکا انتظار دارد انتخابات ریاست ‌جمهوری افغانستان بدون کمی‌وکاستی برگزار شود تا نتیجه آن مشروعیت لازم را داشته باشد.

وزارت خارجۀ آمریکا در اعلامیه‌یی نوشت این تماس تلفنی روز گذشته (پنج‌شنبه، ۴ میزان) انجام شد و دو طرف روی موضوعات مرتبط با انتخابات از جمله امنیت این روند بحث‌وگفت‌وگو کردند.

در این اعلامیه به نقل از پمپئو آمده‌است «ایالات متحده انتظار دارد رفتار نامزدان و نهادهای دولتی که انتخابات را برگزار می‌کنند، بی‌عیب‌ونقص باشد تا از مشروعیت نتیجۀ انتخابات اطمینان حاصل شود.»

آقای پمپئو گفت آمریکا یکبار دیگر گروه‌های «تروریستی»‌‌ که شهروندان را به محروم‌شدن از حق رأی‌شان تهدید کرده‌اند، را نکوهش می‌کند.

گروه طالبان روز گذشته با نشر خبرنامه‌یی هشدار دادند روند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را مختل و نیروهای امنیتی و مراکز رأی‌دهی را هدف حمله قرار خواهند داد.

در خبرنامۀ این گروه از انتخابات ریاست جمهوری به عنوان «پروسه آمریکایی» یاد شده و آمده‌است این «پروسه جعلی» با هدف فریب‌دادن مردم، افتراق‌افگنی، برانگیختن تعصبات و اختلافات و تحقق اهداف اشغالگران به راه انداخته می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.