• انتشار: ۱۶ حمل ۱۳۹۹
  • ساعت: ۰۲:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43183
پرینت

امریکا از تغییرات در وزارت مالیه ابراز نگرانی کرد

براساس حکم غنی، صلاحیت جمع‌آوری عواید، گمرکات، خزانه و بودجه از وزارت مالیه سلب شده و به‌عنوان نهادهای مستقل زیر نظر ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان قرار خواهند گرفت.

 آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی از «تجزیه وزارت مالیه»ی افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

به تازگی مؤسسه صلح ایالات متحده‌ امریکا در مورد تغییرات اخیر در وزارت مالیه افغانستان گزارش مفصلی را منتشر کرده است. آلیس ویلز این گزارش را نگران‌کننده خوانده است.

دفتر خانم ویلز روز (جمعه، ۱۵ حمل) گزارش مؤسسه صلح امریکا را تویت کرده و گفته است: «مردم افغانستان نیازمند دولت پاسخ‌گو هستند.»

در این گزارش آمده است تجزیه وزارت مالیه افغانستان در ۱۹ فبروری آغاز شد، زمانی که اشرف غنی در میانه‌ی اختلافات جاری بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری حکمی را مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی در ساختار اداری و ترتیبات گزارش‌دهی این وزارت صادر کرد.

براساس این حکم، صلاحیت جمع‌آوری عواید، گمرکات، خزانه و بودجه از وزارت مالیه سلب شده و به‌عنوان نهادهای مستقل زیر نظر ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان قرار خواهند گرفت.

در این گزارش همچنان آمده است که این نهادهای مستقل زیر نظر یکی از مشاوران آقای غنی قرار خواهد داشت. ارگ ریاست‌جمهوری و وزارت مالیه تا کنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.