• انتشار: 29 ژانویه 2020
  • ساعت: 18:11
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41271
پرینت

امریکایی ها جسد قربانیان سقوط هواپیمای خود در غزنی را دریافت کردند

نیروهای آمریکایی در افغانستان امروز با نشر خبرنامه‌یی گفتند نیروهای آنان اجساد دو نظامی آمریکایی را از محل سقوط هواپیمای نظامی این کشور در ولایت غزنی، دریافت کردند.

نیروهای آمریکایی در افغانستان در یک عملیات ویژه جسدهای قربانیان را از محل سقوط هواپیما در غزنی دریافت کردند.

احمدخالد، فرمانده پولیس غزنی می‌گوید، نیروهای آمریکایی شام گذشته (سه‌شنبه ۸ دلو/بهمن) در روستایی سدوخیل ولسوالی ده‌یک غزنی  با چرخبال فرود آمدند و جسد دو نظامی آمریکایی را با خود بردند.

آقای خالد می‌گوید، این هواپیما در ۳۰ کیلومتری مرکز ولسوالی ده‌یک در منطقۀ زیر کنترل طالبان سقوط کرده و نیروهای امنیتی به علت وجود ماین و کمین طالبان نتوانستند به این منطقه بروند.

نیروهای آمریکایی در افغانستان امروز با نشر خبرنامه‌یی گفتند نیروهای آنان جسدهای دو نظامی آمریکایی را از محل سقوط هواپیمای نظامی این کشور در ولایت غزنی، دریافت کردند.

در این خبرنامه آمده‌ است این نیروها جعبۀ‌سیاه هواپیما را نیز به دست آورده‌اند. گفته می‌شود که نیروهای آمریکایی بقایای هواپیما را نابود کرده‌اند.

این هواپیمای نظامی مربوط نیروهای آمریکایی روز دوشنبۀ گذشته در ولسوالی ده‌یک غزنی سقوط کرد.

طالبان اعلام کردند یک هواپیمای نظامی حامل «افسران بلندپایۀ استخباراتی» آمریکایی در غزنی توسط افراد این گروه سقوط داده شده است.

در خبرنامۀ نیروهای آمریکایی در افغانستان آمده که علت سقوط هواپیمای E-11A زیر بررسی قرار دارد، اما هیچ نشانه‌یی از این که این هواپیما در آتش‌باری «دشمن» سقوط داده شده باشد، وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.