بین الملل

امریکا، جاپان و کوریای جنوبی برای خلع سلاح هسته ای کوریای شمالی به توافق رسیدند

 وزیران امور خارجه آمریکا، کوریای ‌جنوبی و جاپان در مذاکرات سه‌جانبه بر خلع سلاح اتمی کوریای شمالی به توافق دست یافتند.

به نقل از رسانه‌های خارجی، توشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه جاپان گفت: «با همتایان خود از آمریکا و کوریای جنوبی بر تقویت بیشتر همکاری‌ها برای خلع سلاح اتمی کوریای شمالی توافق کردیم.»

وزیران امور خارجه جاپان، کوریای ‌جنوبی و آمریکا در جریان مذاکرات نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد متعهد شدند با تقویت تلاش‌های دیپلماتیک و تضمین اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل متحد برای خلع سلاح کامل کوریای ‌شمالی همکاری کنند.

نشست موتگی، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و چونگ ایوی یونگ وزیر امور خارجه کوریای ‌جنوبی با همتای جاپانی شان پس از آزمایش دو موشک بالستیک کوریای ‌شمالی در ۲۴ شهریور برگزار شد.

موتگی نشست وزیران را فرصتی بسیار مناسب برای تبادل نظر خواند و گفت: من در این نشست گفتم فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی اخیر کوریای شمالی از جمله پرتاب موشک تهدیدی برای جاپان، منطقه و جامعه بین‌المللی است.

به گفته ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، بلینکن نیز در این نشست بر تعهد ایالات متحده برای ادامه مشورت و همکاری با جاپان و کوریای ‌جنوبی در تلاش برای خلع سلاح کامل هسته‌ای شبه‌جزیره کوریا تاکید کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا