• انتشار: 10 دسامبر 2019
  • ساعت: 16:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39882
پرینت
کمیسیون انتخابات:

امروز یا فردا در مورد اعلام نتایج تصمیم گرفته می شود

مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند این کمیسیون امروز یا فردا درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان تصمیم خواهد گرفت.

کمیسیون انتخابات یک ماه قبل روند بازشماری بخشی از آراء را در سراسر کشور آغاز کرد که با مخالفت برخی‌ تکت‌های انتخاباتی مواجه شد و تاهنوز این روند در هفت ولایت به دلیل اعتراضات هواداران برخی از تکت‌های انتخاباتی تکمیل نشده است.

اما حالا مسوولان کمیسیون انتخابات می‌گویند گزارش بازشماری و تفتیش ۲۷ ولایت تکمیل شده است امروز یا فردا درباره اعلام نتایج انتخابات تصمیم گرفته می‌شود.

عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون انتخابات بعد از ظهر امروز سه‌شنبه (۱۹ قوس) در صحبت با خبرگزاری جمهور گفت:”روز گذشته دبیرخانه کمیسیون انتخابات، گزارش تکمیل بازشماری و تفتیش آراء را به رهبری کمیسیون انتخابات روان کرد”.

آقای ابراهیمی افزود:”رهبری کمیسیون انتخابات در سه مورد از دبیر‌خانه کمیسیون وضاحت خواسته که بعد از آن درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات تصمیم گرفته می‌گیرد”.

وی بیان داشت:” ختم امروز یا نهایت فردا تصمیم خود را درباره اعلام نتایج انتخابات با مردم شریک خواهیم ساخت”.
آقای ابراهیمی گفت:” تاهنوز اجازه بازشماری و تفتیش هفت ولایت به کمیسیون انتخابات داده نشده، کمیسیون انتخابات تا فردا درباره سرنوشت این ولایات نیز تصمیم نهایی خود را اعلام خواهد کرد”.

این در حالی که شماری از ستادهای انتخاباتی، روند بازشماری و تفتیش آراء در ۲۷ ولایت را غیرقانونی خوانده‌اند.
روز گذشته تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکترعبدالله عبدالله نیز اعلام کرد که کمیسیون انتخابات را مجبور خواهد کرد تا آرای تقلبی را از سیستم بیرون کند.

فضل احمد معنوی عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی ، روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت:” ما تحت هیچ شرایطی نمی‌گذاریم که حکومت مبتنی بر تقلب تشکیل شود”.

 انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ششم میزان در سراسر کشور برگزار شد اما تا هنوز نتایج ابتدایی آن به دلیل مخالفت‌های تکت‌های انتخاباتی اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.