• انتشار: 26 دسامبر 2020
  • ساعت: 11:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52451
پرینت

امرالله صلح: خبرهای بد برای دشمنان در راه است

معاون اول ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: «این جنگ بر ضد تمام داشته های معنوی و مادی ملت افغانستان براه انداخته شده است. نیرو های امنیتی در خط قرار دارند اما سهم گیری نرم فرد فرد شما می تواند در تغییر وضعیت کمک کند.»

همزمان با ادامه انفجارها در شهر کابل امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری که مسوولیت تامین امنیت شهرکابل را نیز برعهده گرفته است می گوید: «خبر های خوشی برای ملت و تکان دهنده برای دشمن در راه است».

آقای صالح امروز شنبه (۶جدی) گفت جلسات شش و نیم با تمرکز بهتر، امکانات بیشتر و صلاحیت گسترده تر ادامه می یابد.

صالح افزود از این پس مانند دو ماه گذشته جزییات فیصله ها و تصامیم این جلسات را منتشر نمی کند اما تمرکز بر ارزیابی داخلی و دستیابی به نتایج ملموس و قابل ارایه به ملت خواهد  بود.

او با بیان اینکه فردا نیز جلسه شصت و دوم دایر می شود از شهروندان خواست اگر می خواهند در تعیین اجندا و مباحث این جلسات نقش داشته باشند نظر بدهند و تمامی کسانی که نظر ارایه می کنند درنظر گرفته می شوند.

معاون اول ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: «این جنگ بر ضد تمام داشته های معنوی و مادی ملت افغانستان براه انداخته شده است. نیرو های امنیتی در خط قرار دارند اما سهم گیری نرم فرد فرد شما می تواند در تغییر وضعیت کمک کند.»

صالح تاکید کرد بخش های غیرمحرم ارزیابی های شان را به زودی پس از تکمیلی شریک می کند.

او اصافه کرد: «مطمئن باشید که خبرهای خوش برای ملت و تکان دهنده برای دشمن در راه است.»

ادامه انفجار ها در کابل

این در حالی است که شهر کابل امروز شنبه گواه سه انفجار بود که در آن دست کم دو تن کشته و سه تن زخمی شده اند.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل گفت انفجار نخست حوالی ساعت ۰۷:۰۲ صبح در مربوطات حوزه ۸ ساحه چمن حضوری رخ داد و تلفاتی در پی نداشت.

فرامرز افزود انفجار دومی حوالی ساعت ۰۷:۰۵ صبح در مربوطات ناحیه ۶ جاده فیض محمد کاتب، یک عراده واسطه نوع رنجر را هدف قرار داده که دو منسوب امنیتی زخمی شدند.

انفجار سومی نیز حوالی ساعت ۹:۵ صبح در ساحه چهارراهی شهید از مربوطات ناحیه سوم شهر کابل رخ داد که به گفته سخنگوی پولیس در آن دو منسوب پولیس کشته و یک غیرنظامی نیز زخمی شده است.

پس از افزایش انفجارها و ترور های هدفمند در کابل امرالله صالح که ریاست جلسه امنیتی شهرکابل را برعهده داشت روز پنج‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد تصامیم و فیصله های جلسات شش و نیم را همگانی نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.