• انتشار: 25 نوامبر 2020
  • ساعت: 10:43
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 51185
پرینت

امرالله صالح: پنجمین عضو هسته‌ طراح حمله بر دانشگاه کابل بازداشت شد

آقای صالح، پیش از این گفته بود پرونده‌ی دانشگاه کابل هفته‌ی آینده به دادگاه سپرده خواهد شد و جزییات آن به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، از بازداشت عضو دیگری از هسته‌ی طراح حمله بر دانشگاه کابل خبر داد.

آقای صالح، چهارشنبه (۵ قوس)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «بن‌بست در پرونده‌ی دانشگاه کابل شکست و باز هم فرد دیگری بازداشت شده است.»

پیش از این، ۴ عضو هسته‌ی طراح حمله بر دانشگاه کابل بازداشت و ۱ نفر دیگر کشته شده بود.

آقای صالح، پیش از این گفته بود که پرونده‌ی دانشگاه کابل هفته‌ی آینده به دادگاه سپرده خواهد شد و جزییات آن به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

در حمله‌ی تروریستی دوازدهم عقرب بر دانشگاه کابل، ۲۲ نفر جان باختند و ۲۷ نفر دیگر زخم برداشتند. بیش‌تر قربانیان این حمله، دانش‌جویان بودند. هرچند گروه داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفت؛ اما دولت افغانستان گروه طالبان را مسوول آن دانسته است.

با این حال، آقای صالح گفته است که در نشست شش‌ونیم امروز (چهارشنبه، ۵ قوس)، ۹ خبرنگار نیز شرکت کردند. به گفته‌ی او، این خبرنگاران، خواهان دسترسی و ملاحظه‌ی شواهد و مدارکی شدند که دولت در پرونده‌ی کشته‌شدن یما سیاوش در اختیار دارد.

او افزوده است: «محتویات پرونده با رسانه‌ها شریک ساخته شد و از آن‌ها خواهش کردیم که نشر متباقی مسایل مرتبط در جلسه را با مدنظرداشت ملاحظات محرمیت، می‌توانند بنویسند؛ اما ثبت صدا و تصویر وجود نداشت. بخش‌هایی از جلسه کاملا سری بود و ما بر اساس اعتماد بر مطبوعات مسوول و با تعهد افغانستان از آن‌ها خواهش کردیم نشر نکنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.