اجتماعیسیاست

امرالله صالح: موترفروشی های پروان و قره باغ کابل محاصره می شود

امرالله صالح، گفت اکثر موترها در موترفروشی‌های ولسوالی قره‌باغ کابل و ولایت پروان، همان‌هایی است از کابل دزدیده شده و با تغییر رنگ، در آن‌جا به فروش می‌رسد.

آقای صالح، روز پنج‌شنبه (۱ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت به زودی، گروه مشترک کاری، موترفروشی‌های بیرون کابل را محاصره کرده و چندین لایه رنگ را از هر موتر پاک می‌سازد تا با گزارش‌هایی که از موترهای دزدیده‌شده رسیده است، سرداده شود.

او، هم‌چنان به مالکان ساختمان‌های تخریب‌شده، مهلت داده تا ساحه را از آشغال پاک سازند؛ در غیر این صورت، فلزات و مواد آن‌ها انتقال و مصارف انتقال از لیلام آن به دست خواهد آمد. «آن‌هایی که فکر می‌کنند این فعالیت‌ها برای چند روز و نمایشی است، از سر محاسبه کنند.»

به گفته‌ی آقای صالح، در حال حاضر، عکس دزدها، چپاولگران، فراری‌ها و قانون‌گریزهایی که از ترس میثاق امنیتی مخفی و یا فرار کرده اند، با تمام وکلای گذر شریک شده است. «از گرفتاری ده‌ها تن بر اساس فهرست‌های تهیه شده توسط مردم گزارش شد و آمرین جنایی تایید می‌کنند که تمام این افراد، با وسایل شکنجه و کشتار که ثبوت مادی در قضیه‌ی شان خواهد بود، بازداشت شده‌اند.»

او، هم‌چنان گفت گشت‌وگذار موترهای بی اسناد، ۹۰ درصد کاهش یافته؛ اما کافی نیست.

گفتنی است به دنبال افزایش جرایم جنایی و تروریستی در کابل، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا