سیاستِتیتر یک

امرالله صالح: ملابرادر برای قدردانی از پاکستان به این کشور رفته است

امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور می‌گوید ملا برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در سفرش به پاکستان سه کار عمده انجام داد.

آقای صالح امروز (پنج‌شنبه، ۴ جدی) در برگه توییتر خود گفت ملا برادر در کراچی از زخمی‌های جنگ‌جویان گروه طالبان که بدون ویزا در شفاخانه‌های دولتی پاکستان در حال درمان هستند، بازدید کرد.

وی علاوه کرد معاون سیاسی گروه طالبان در این سفر همچنان از یک مرکز آموزشی برای الهام‌دادن به دانش‌آموزان این مرکز جهت حملات تروریستی نیز دیدن کرد.

معاون نخست رئیس‌جمهور بیان داشت ملا برادر در سفر خود به پاکستان از دولت این کشور برای حمایت گسترده اسلام‌آباد از طالبان تا این لحظه قدردانی کرده‌است.

به گفته آقای صالح، دولت پاکستان تا همین لحظه نیز از گروه طالبان در برابر دولت افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌کند.

او تاکید کرده‌است که علاوه از مراکز تمویل، تجهیز، آموزش و درمان گروه طالبان در پاکستان، اسلام‌آباد بستر مناسب برای سربازگیری این گروه در داخل خاک خود ایجاد کرده‌است.

در این روزها ویدیوهای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند که ملا برادر، معاون سیاسی گروه طالبان را در حال بازدید از زخمی‌های این گروه در یک شفاخانه نشان می‌دهد.

همچنان در یک ویدیوی دیگر ملا برادر را در حال سخنرانی در جمع طالبان نشان می‌دهد. هرچند گفته نشده که این ویدیوها در کجا ضبط شده‌است. اما آگاهان می‌گویند که این ویدیوها در جریان سفر اخیر ملا برادر به پاکستان گرفته شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا