سیاست

امرالله صالح: مقاومت علیه طالبان به زودی در سراسر افغانستان گسترش می یابد

امرالله صالح معاون نخست دولت اشرف غنی در واکنش به تشدید درگیری های اخیر می گوید که مقاومت علیه طالبان به زودی در سراسر افغانستان گسترش خواهد یافت.

آقای صالح امروز (دوشنبه ۱۹ ثور) در صفحه توییتر خود نوشته است که «این یک مقاومت مقدس است. درست است که در حال حاضر این [مقاومت] متمرکز به مناطق خاصی شده است، اما ویژگی این چنین درگیری ها همین است.»

وی افزود: «مانند چکیدن یک قطره روغن روی یک برگه کاغذ که همه کاغذ را می پوشاند، مقاومت نیز گسترش می یابد.»

امرالله صالح گفته است تا زمانی که مردم حق انتخاب نوع حکومت و حق انتخاب رهبران خود را نداشته باشند، هیچ چیزی نمی تواند مانع این مقاومت گردد.

قابل ذکر است که از چندین روز بدین سو حملات مسلحانه جنگجویان جبهات مسلحانه مختلف ضد طالبان به شمول جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود و جبهه آزادی و جبهه آزادگان افغانستان علیه طالبان افزایش یافته است.

سخنگویان طالبان تا روز گذشته وقوع هر گونه درگیری میان نیروهای خود با جنگجویان این جبهات را رد می کردند، اما آنها سرانجام امروز تایید کردند که چندین تن از نیروهای خود را در درگیری های پنجشیر از دست داده اند.

سخنگوی والی طالبان در پنجشیر به طلوع نیوز تایید کرده است که ۶ تن از نیروهای آنها در درگیری با جبهه مقاومت ملی در این ولایت کشته شده است.

روز گذشته همچنین گزارش هایی منتشر شد مبنی بر این که دست کم ۲۷ جسد نیروهای طالبان از ولایت پنجشیر به شفاخانه سردار محمد داوودخان در کابل منتقل شده که قرار است به زودی به خانواده هایشان در ولایت قندهار تحویل داده شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا