سیاستِتیتر یک

امرالله صالح مردم را دعوت به مقاومت علیه طالبان کرد

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی در مطلبی به جوانان گفته است که هم اکنون «وقت آبدیده شدن» است و باید علیه تحریک طالبان به مقاومت بایستند.

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی در مطلبی امروز (چهارشنبه ۱۵ جدی) گفته است که «پیام من به نسل جوان این است که تمام لایه هایی که از دید شما مانع محسوب میشدند هم اکنون از بین رفته است؛ شمایید و دشمن.»

وی افزوده که وقت آبدیده شدن امروز است و جوانان باید صف های مقاومت را تقویت نمایند.

امرالله صالح در صفحه فیسبوکش نوشته است که میلیون ها نفر روزانه تلاش می کنند که از کشور خارج شوند و صف های اداره های پاسپورت به شدت مزدحم می باشند.

او گفت اگر مطبوعات آزادی کامل را می داشتند، آن وقت می توان فهمید که به چه تعداد از تاجران و صرافان روزانه اختطاف می گردند که در راس این اختطاف ها، سران طالبان قرار دارند.

به گفته ی وی، «زیباترین پیام در برابر این وضعیت اسفناک مقاومت و ایستادگی است. مردم به تنگ آمده اند. استبداد بی اقتصاد و تاریک اندیش ریشه نخواهد گرفت.»

امرالله صالح علاوه کرده است که «مقاومت یک پیام انسانی است؛ بخاطر کرامت انسانی است. مقاومت برای حرمت به هویت کثرت گرا و متنوع فرهنگی افغانستان است. مقاومت به خاطر دین است، آن دینی که در مسجد پس از تکمیل قرآن، برای اطفال کتاب خواجه حافظ و مثنوی تدریس می گردید؛ آن دین که پیامش ساختن ماهیت آن است و نه ریشه و عمامه او.»

وی همچنین گفته است که اگر طالبان ادعای نیک نامی دارد، انتخابات برگزار کند، آن وقت خواهد دید که حتی در ولسوالی دهراوود نیز رای نخواهد آورد.

امرالله صالح از چهره های به شدت مخالف طالبان است و همواره در نظام پیشین عنوان می کرد که طالبان گروه تحت اختیار استخبارات پاکستان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا