سیاستِتیتر یک

امرالله صالح: طالبان میدان هوایی ننگرهار را پنهانی به استخبارات پاکستان داده است

امرالله صالح معاون پیشین دولت در واکنش به نشر گزارش ها درباره درگیری های مرزی میان نیروهای طالبان و نظامیان پاکستانی در نیمروز، ضمن جعلی خواندن این گزارش ها می گوید که «ساختار فکری طالبان چنان است که امکان حرف درشت مقابل پاکستان را ندارد چه رسد به درگیری.»

آقای صالح شب گذشته (جمعه ۱۹ حمل) در یادداشتی در صفحه فیسبوکش نوشته است «پخش اخبار جعلی در ارتباط به درگیری میان طالب مزدور و پاکستانی بادار بخاطر هویت تراشی و ایجاد انتباه مثبت است تا لکه ننگین وابستگی به راولپندی کم رنگ شود که هرگز نخواهد شد.»

امرالله صالح مدعی شده در منطقه ای که درگیری رخ داده است هر از گاهی آزادی خواهان بلوچ فعالیت دارند و نه طالبان.

وی گفته است که «ساختار فکری و زیربنای طالبان چنان است که امکان گفتن حرف درشت مقابل پاکستان را ندارد چه رسد به درگیری.»

به باور وی، طالبان بدون مذاکره و مراجعه به اسناد تخنیکی، حق ترانزیت یک جانبه به آسیای میانه را که آرزوی ۶۰ ساله پاکستان بود برایش داد. طالب میدان هوایی ننگرهار را پنهانی به آی اس آی تحویل داده که در آنجا دستگاه جاسوسی پاکستان فعالیت دارد.

لازم به ذکر است که روز گذشته گزارش هایی منتشر شد مبنی بر این که درگیری هایی میان نیروهای طالبان و نظامیان پاکستانی در ولسوالی چهار برجک ولایت نیمروز رخ داده است و نیروهای طالبان به سوی یک هلی کوپتر نظامی پاکستانی شلیک کرده است.

منابع محلی از نیمروز مدعی شدند که در شلیک نیروهای طالبان به سوی این هلی کوپتر، یک افسر نظامی پاکستان زخمی شده و هلی کوپتر نیز آسیب دیده است.

رسانه های پاکستانی اما پس از چند ساعت به نقل از نظامیان این کشور ضمن تایید وقوع درگیری و شلیک به سوی هلی کوپتر، زخمی شدن افسر پاکستانی و آسیب دیدن هلی کوپتر را رد کردند.

بیشتر بخوانید:

شلیک طالبان به هلی کوپتر نظامی پاکستان در نیمروز؛ یک جنرال پاکستانی زخمی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا