• انتشار: 25 ژوئن 2020
  • ساعت: 09:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45195
پرینت

امرالله صالح صدای منتسب به خود را جعلی خواند

براساس یک نوار صوتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری و سرپرست پیشین وزارت داخله با فرمانده پیشین یکی از شاه‌راه‌های کشور صحبت کرده و به او در مورد برخورد جدی با افراد متمرد هدایت جدی داده است.

معاونت اول ریاست‌جمهوری صدای منتسب به امرالله صالح را که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، جعلی خوانده و می‌گوید که در این نوار صوتی «سیاق موضوع» و این‌که درباره‌ی چه چیزی صحبت شده و اصل موضوع چه بوده، مشخص نیست.

براساس این نوار صوتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری و سرپرست پیشین وزارت داخله با فرمانده پیشین یکی از شاه‌راه‌های کشور صحبت کرده و به او در مورد برخورد جدی با افراد متمرد هدایت جدی داده است.

آقای صالح در این فایل صوتی ۳۸ ثانیه‌ای به فرمانده این شاه‌راه که گفته می‌شود «حاجی خالد، فرمانده پیشین پولیس شاه‌راه پروان» بوده، هدایت داده است تا در صورتی که اگر کسی به دستور توقف او بی‌اعتنایی کرد، «کله‌اش را بریدگی» در وزارت داخله بیاورد و او (صالح) خودش مسئولیت آن‌را بر عهده می‌گیرد.

طبق این فایل صوتی، صالح این هدایت را زمانی که سرپرست وزارت داخله بوده، به این فرمانده شاه‌راه صادر کرده است. او در این نوار صوتی خطاب به فرمانده شاه‌راه گفته است: «به هر چیزی که نیاز داشته باشی، از والی نترس، از وکیل نترس، کسی که در شاه‌راه ایستاد نکرد برایت، بزن کله‌اش را بریدگی بیار به دفتر مه، مه مسئولیت می‌گیرم، خا.»

در ادامه‌ی این فایل صوتی همچنان خطاب به فرمانده پولیس شاه‌راه گفته شده است: «گوش کو او آدم، کسی را که کشتی نگو که مه کشتم. مرده‌اش را او طرف پرتو. باز اگر می‌فامیدی که او کار را کرده نمی‌تانستی باز سرشه گرفته بیار وزارت داخله باز مه نگایش می‌کنم.»

اکنون اما، رضوان مرادی، رییس بخش مطبوعات معاونت اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که براساس بررسی‌های آنان، این فایل صوتی جعلی است. به گفته‌ی آقای مرادی، در این فایل «سیاق موضوع» و این‌که درباره‌ی چه چیزی صحبت شده و اصل موضوع چه بوده، مشخص نیست.

مرادی به روزنامه اطلاعات روز گفت: «پیش از این که جعلی و اصلی بودنش برای ما مهم باشه، برای ما مهم این است که وقتی که معاون صاحب وزیر داخله بود، قاطعیت پولیس بی‌سابقه بالا رفته بود. جدی بودن پولیس و وقتی که ۲۷ روز معاون صاحب، سرپرست وزارت داخله بود، به پولیس امر واضح بود که با قاچاقبران، با دزدان، با قطاع‌الطریق، با گروه‌های مجرم حتا اگر هر کسی باشه، هیچ رقم رحم نشوه.»

رییس بخش مطبوعات معاونت اول ریاست‌جمهوری در ادامه گفت به دلیل این که پولیس با چنین افرادی همیشه در جنگ است، باید به آنان پاسخ داده می‌شد، زیرا به گفته‌ی او، «در جنگ حلوا تقسیم نمیشه».

امرالله صالح در اواخر زمستان ۱۳۹۷ خورشیدی برای ۲۷ روز به‌عنوان سرپرست وزارت داخله کار کرد. او پس از گماشته شدن به این سمت، فهرست زیادی از افراد تحت پی‌گرد پولیس را منتشر کرد.

صالح گفته بود که پولیس حق فیر را دارد و می‌تواند تقدیر جنایت‌کار را نشانه بگیرد. او خطاب به پولیس افزوده بود: «وقتی فهمیدی که جنایت‌کار دست خود را بالا نمی‌کند و تسلیم نمی‌شود، فیر کن.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.