• انتشار: 17 می 2020
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44385
پرینت

امرالله صالح: دشمن روشن است/ طالب و داعش فرقی با هم ندارند

امرالله صالح که روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم ثور، به ننگرهار رفته بود، در دیدار با شماری از بازماندگان قربانیان گفت طالبان مسوول حمله بر مراسم خاک‌سپاری در ولسوالی کوزکنر بوده و این گروه دست داشتن در این رویداد را پس از افزایش چشم‌گیر شمار قربانیان رد کرده است.

 امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری در دیدار با بازماندگان قربانیان حمله انتحاری در ننگرهار یک‌بار دیگر طالبان را مسوول طرح‌ریزی این حمله بر غیرنظامیان خواند و گفت «دسیسه‌سازان» در این مورد میان مردم شک و تردید ایجاد نکنند.

وی که روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم ثور، به ننگرهار رفته بود، در دیدار با شماری از بازماندگان قربانیان گفت که طالبان مسوول حمله بر مراسم خاک‌سپاری در ولسوالی کوزکنر بوده و این گروه دست داشتن در این رویداد را پس از افزایش چشم‌گیر شمار قربانیان رد کرده است.

آقای صالح افزود دشمن مشخص است و گروه طالبان و داعش نمی‌توانند این رویداد را به دوش یک‌دیگر بیندازند. به گفته وی، شماری از خارجی‌ها تلاش می‌کنند که با ابهام این حملات را به یک گروه ربط داده، اما در واقع این دو گروه از هم تفاوتی ندارند.

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه گفت یک هیأت حقیقت‌یاب با عضویت شماری از بازماند‌گان رویداد تعیین می‌شود تا چگونه‌گی حمله بر مراسم جنازه در ننگرهار را بررسی کند.

حکومت در حالی طالبان را مقصر اصلی رویداد ننگرهار می‌دانند که پیش‌تر، زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته بود بر اساس یافته‌های امریکا، گروه داعش در حملات اخیر کابل و ننگرهار دست داشته است.

طالبان اما دست داشتن در حمله انتحاری بر مراسم جنازه در ننگرهار را رد کردند. این در حالی است که گروه داعش تأیید کرده است این حمله از سوی آن گروه طرح‌ریزی شده بود.

در حمله انتحاری روز سه‌شنبه، بیست‌وسوم ثور در مراسم جنازه در ننگرهار، ۲۴ تن کشته و ۶۸ تن دیگر زخم برداشتند. گفتنی است که در میان قربانیان این رویداد، عبدالله ملکزی، عضو شورای ولایتی ننگرهار نیز جان باخت و ملک‌قیس نورآغا، نماینده این ولایت در مجلس نمایند‌گان زخم برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.