سیاستِتیتر یک

امرالله صالح: در خطبه های نماز جمعه مردم تهدید شده اند؛ بر مرغ تان هم رحم نخواهد شد

امرالله صالح معاون اول دولت پیشین می گوید که ملاامامان مساجد در ولایت پروان به دستور طالبان مردم را تهدید کرده اند که اگر حمله ای از هر نقطه ای علیه طالبان صورت بگیرد، جزایش را مردم آن منطقه خواهند دید.

آقای صالح امروز (یکشنبه ۱ حوت) در برگه فیسبوکش نوشته است که ملاامامان مساجد در ولسوالی جبل السراج ولایت پروان در خطبه نماز جمعه هفته گذشته به دستور طالبان، مردم را هشدار داده اند که اگر حمله از هر نقطه ای علیه مواضع حکومت طالبان صورت بگیرد، حتی به مرغ آن منطقه نیز رحم نخواهد شد و مردم آن منطقه جزایش را خواهند دید.

وی سخنانی را از ملاامامان مساجد در این ولسوالی نقل قول کرده و نوشته است: «اگر بالای ما این نوع حملات و انداخت ادامه یابد، یادتان باشد که به مرغ تان هم رحم نخواهد شد. از هر منطقه که بالای ما فیر باشد و از هر منطقه که بالای ما فیر شود جزایش را می دهیم. اگر زن کشته شد، اگر مرد کشته شد و یا خانه تان ویران شد مسئولیت شماست. هشدار است و بروید این کار را توقف دهید.»

امرالله صالح می گوید که این ادبیات پس از آن از سوی ملا امامان مساجد در این ولسوالی بکار گرفته می شود که اخیرا حملات چریکی علیه مواضع طالبان در این ولسوالی افزایش یافته است.

وی معتقد است که این نوع ادبیات، نفرت مردم را علیه طالبان آتشین تر می سازد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا