• انتشار: 3 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50321
پرینت

امرالله صالح: حمله به دانشگاه کابل کار گروه فاتح زواک طالبان است

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور می گوید اسناد کافی وجود دارد که ثابت شود حمله به دانشگاه کابل کار گروه تازه تاسیس فاتح زواک طالبان بوده است.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید برای اینکه ثابت شود حمله بر دانشگاه کابل کار گروه طالبان بوده اسناد و شواهد وجود دارد و عملکرد آن شباهت صد درصد با گروه جدید طالبان به اسم «فاتح زواک» دارد که شورشیان در ولایت خوست تشکیل داده اند.

امرالله صالح امروز سه‌شنبه (۱۳عقرب) گفت: «به نقل از ریاست امنیت ملی و منسوبین دیگر حاضر در صحنه و پس از حادثه – اسلحه باقی مانده از تروریستان با آنچه که در عکس های اعلامیه داعش جعلی آمده است تطابقت ندارد. بیرق طالبان یکی از اجناس دریافت شده از بکس تروریستان است. در دیوار اطاق مانند دیگر حملات تروریستی آخرین جملات خود که زنده باد طالبان است را نوشته اند.»

او افزود روش استفاده از سوی مهاجمان همان روش «خوناشام» شبکه حقانی بوده و نوع عملکرد آنان شباهت صد درصد با یک گروه جدید دارد که طالبان به اسم «فاتح زواک» در خوست ساخته اند.

صالح خاطرنشان کرد در گذشته عاملان حملات داعش به رهبری صلاح الدین از پغمان و ثناءالله از شکردره صورت می گرفت. این افراد همکاری نزدیک با شبکه حقانی دارند و زمانی رسما عضویت این شبکه را داشته اند.

به گفته او: «برای اینکه ثابت سازیم این جنایت توسط طالب صورت گرفته است ده ها ثبوت سخت و نرم در اختیار داریم . اما به خاطر منصوب سازی جنایت دیروز به داعش فقط همان یک اعلامیه است که به هیچ صورت نمی تواند دست و وجدان طالب را ازین گناه تاریک و شنیع پاک سازد.»

معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرد داعش بدون طالب توان عملیات ندارد زیرا زیرساخت نرم وسخت ترور در اختیار طالب است.

معاون اول رییس جمهور اصافه کرد در حمله به دانشگاه کابل ۱۹ تن کشته و ۴۰ تن زخمی شده اند.

ثبت ۹ جرایم جنایی طی ۲۴ ساعت در کابل

معاول ریاست جمهوری در خصوص جرایم جنایی در شهر کابل نیز گفت در ۲۴ ساعت ۹ جرم جنایی ثبت شده که ۷ آن جرایم عادی و دو مورد ان جرایم تروریستی بوده  است. او گفت روز گذشته نیرو های پولیس یک باند اختطاف را در حوزه پنجم بازداشت کرده است.

او افزود در عملیات بازداشت این باند درگیری نیز رخ داد و یک افسر پولیس کشته شد.

صالح تاکید کرد کار تقویت حضور نیروهای امنیتی و دفاعی در منطقه مرغ گیران در نزدیکی قریه کاکور آغاز گردیده است. در این ساحه در گذشته نیروهای پولیس گاه و ناگاه مورد حمله قرار گرفته اند.

به گفته او در زیر شماری از غرفه هایی که در سرک قرغه تخریب شده تونل های کوچک ذخیره مواد مخدر و دیگر مواد غیر مجاز پیدا شده است.

معاون اول ریاست جمهوری در خصوص جرایم در شهر کابل افزود روز گذشته در ناحیه ۱۱ یازده هزار و پنجصد دالر پول یک شهروند که از صرافی سرقت شده بود پس از تحقیقات صراف به اتهام همکاری با سارقین بادزاشت شد و همکاران او نیز تحت تعقیب پولیس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.