برگزیده هاسیاستِتیتر یک

امرالله صالح: تفاوت طالبان و داعش شاخه خراسان در چیست؟

امرالله صالح معاون دولت سقوط کرده پیشین با لیست کردن مواردی که به گفته ی وی در حاکمیت طالبان وجود دارد، تفاوت میان داعش شاخه خراسان و طالبان را پرسیده است.

آقای صالح در حساب توییترش امروز (یکشنبه ۲۹ حوت) مواردی را از حکومت طالبان لیست کرده که به باور وی در ماهیت گروه داعش نیز چنین موضوعاتی دیده می شود.

وی نوشته است «رهبری پنهان و بدون پاسخگویی، انکار زنان، عدم وجود قانون اساسی و یا هر گونه قانون مدون، ممنوعیت موسیقی و جشن، اعمال محدودیت برای پوشش و گذاشتن ریش، دشمنی با تاریخ و کثرت گرایی و در مقابل ارزش گذاری برای سرکوب و خشونت و در نهایت جایزه ۱۰ میلیون دالری؛ پس تفاوت میان داعش شاخه خراسان و طالبان در چیست؟»

احتمالا اشاره آقای صالح به جایزه ۱۰ میلیون دالری امریکا برای بدست آوردن هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله امارت اسلامی و ثناءالله غفاری مسئول گروه داعش شاخه خراسان تعیین کرده، می باشد.

امرالله صالح افزوده که تنها تفاوت این است که یکی از آنها [سراج الدین حقانی] علنا با نمایندگان سازمان ملل دیدار می کند و یکی دیگری [ثنا الله غفاری] همچنان پنهان است.

لازم به ذکر است که اداره پولیس فدرال امریکا پس از آنکه سراج الدین حقانی به حیث سرپرست وزارت امور داخله از سوی رهبری طالبان گماشته شده، جایزه اطلاعات منجر به دستگیری او را از پنج میلیون دالر به ۱۰ میلیون دالر افزایش داد.

برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت امور خارجه امریکا نیز چندی پیش برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری مسئول شاخه خراسان داعش و یا طراحان حمله به میدان هوایی کابل در تاریخ چهارم سنبله سال جاری گردد، ۱۰ میلیون دالر تعیین کرد.

بیشتر بخوانید:

پاداش ۱۰ میلیون دالری امریکا برای شناسایی عوامل حمله انتحاری بر میدان هوایی کابل

آمریکا جایزه دستگیری وزیر داخله طالبان را به ۱۰ میلیون دالر افزایش داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا