• انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۱۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49734
پرینت

امرالله صالح به طور مستقیم مسئولیت تامین امنیت کابل را به عهده گرفت

همزمان با افزایش جرایم جنایی در کابل و شکایت مردم، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور به دستور غنی مسئولیت تامین امنیت کابل را به عهده گرفت.

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید مستقیماً مسوولیت تامین امنیت کابل را بر دوش گرفته و بر دزدان و رهزنان و عقبه‌های حمایتی آنان، رحم نخواهد کرد.

در حالی که وضعیت امنیتی هر روز در شهر کابل، وخیم تر می شود، امرالله صالح معاون رئیس جمهور گفته از امروز رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را به طور مستقیم بر عهده می گیرد.

آقای صالح شامگاه گذشته “۲۵میزان” در صفحه فیسبوکش نوشت: « به اساس هدایت جلالتماب محمد اشرف غنی مقام محترم ریاست جمهوری افغانستان سر از فردا  رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را به طور مستقیم برای چند هفته  به دوش میگیرم. من در راه تطبیق قانون به خاطر تامین امنیت مردم مقوله و چیزی را به اسم مصلحت (از هیچ نوع آن) و ترحم بر جنایتکار در قاموس خویش ندارم».

او بیان داشت همزمان، به وظایف و مسوولیت‌های دیگر خویش همانند گذشته خواهم رسید. تطبیق میثاق امنیتی بخشی از ین برنامه  خواهد بود.

معاون اول یاد آور شد:«کابل را مانند کف دست خویش بلد هستم. تمام وظایف ومسوولیت های دیگرم همانند سابق به صورت عادی اجرا خواهند شد. شما مطمئن باشید. فهرست دزد ها – اوباش – مردم آزار – باج گیرها – قانون گریزها – غاصب‌های املاک عامه و مردم – مجرمین متکرر که زیر پوشش فعالیت دارند و زورگویان به ظاهر قانون پسند  همه و همه از قبل ترتیب گردیده است.»

صالح از مردم نیز خواسته با نیروهای امنیتی با اعتماد و اطمینان همکاری کرده و از هر راهی که می‌توانند اطلاعات و مسایل امنیتی را به معاونیت دوم برسانند.

او گفت فهرست بلندی از مجرمین در کابل از قبل تهیه شده‌است.

 این در حالی است که اخیراً جرایم جنایی در کابل به شدت افزایش یافته و مردم از این وضع به سطوه آمده‌اند.

با آن‌که وزارت داخله اقداماتی را روی دست گرفته و امر شلیک بر دزدان را برای پولیس صادر کرده؛ اما بازهم دیده می‌شود که جرایم جنایی در کابل کاهش نیافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.