سیاست

امرالله صالح: بهتر است طالبان پاکستان نیز دفتر سیاسی در دوحه داشته باشد

امرالله صالح معاون نخست دولت پیشین در واکنش به بمباران جنگنده های پاکستانی در شرق افغانستان به بهانه حمله به مواضع تحریک طالبان پاکستان می گوید شاید یکی از راه حل های منازعات اسلام آباد و طالبان، بازگشایی یک دفتر سیاسی برای طالبان پاکستان در دوحه قطر باشد.

آقای صالح می گوید که عوامل متعددی باعت شده که تحریک طالبان پاکستان دست به اسلحه ببرد و با اسلام آباد با میله تفنگ صحبت کند.

وی افزود شاید یکی از راه حل ها این باشد که برای تحریک طالبان پاکستان در دوحه پایتخت قطر دفتر سیاسی باز شود و مذاکرات زیر نظر سازمان های جهانی آغاز گردد.

امرالله صالح می گوید که اگر این نسخه برای ملت افغانستان تحمیل گردید، بهتر است [اسلام آباد] آن را برای خود نیز مورد غور قرار دهد.

آقای صالح بار دیگر بر طالبان تاخته و گفته است که قوای هوایی پاکستان بدون نگرانی خاک افغانستان را بمبارد می کند، زیرا کابل در زیر سلطه یک گروه مزدور و نیابتی قرار دارد.

وی می گوید: «راولپندی هیچ نوع نگرانی از عواقب این تجاوز آشکار خود ندارد.»

لازم به ذکر است که جنگنده های پاکستانی بامداد امروز مناطقی را در ولایات کنر و خوست به بهانه حمله به مواضع تحریک طالبان پاکستان بمباران کردند که در اثر آن دست کم ۴۰ غیرنظامی کشته شدند.

وزارت خارجه حکومت طالبان در اعتراض به این اقدام پاکستان، سفیر این کشور در کابل را امروز احضار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا