• انتشار: 18 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:16
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49770
پرینت

امرالله صالح: امنیت روانی شهروندان کابلی را بر می گردانیم

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور که به تازگی به صورت موقت تامین امنیت کابل را برعهده گرفته اعلام کرد با برخی ابتکارات فوری امنیت روانی شهروندان کابل را بر می گرداند.

امرالله صالح معاون نخست رییس جمهور امروز یک‌شنبه(۲۷میزان)، در یک یادداشت فیسبوکی گفت احتمال دارد دولت موترهای بی‌اسناد را پس از مصادره، قانون‌مند بسازد و به ورثه شهدا اعطا کند.
به گفته او، سال‌ها است که از موترهای بی‌اسناد شکایت وجود دارد و موجودیت این موترها چالشی برای ردیابی مجرمان است.
او خطاب به کسانی که موترهای بی‌اسناد دارند، گفت مالیه بپردازند و موترهای‌شان را قانون‌مند بسازند.
امرالله صالح افزود از کارکرد «خط داغ پولیس» زیر نام «۱۱۹» حمایت می‌کند و برای تقویت آن، دو شماره واتسپ (۰۷۳۰۱۰۰۹۰۰، ۰۷۳۰۶۰۰۷۰۰) را همگانی کرده است.
به گفته او، مردم می‌توانند به این شماره‌ها صرف پیام کتبی بگذارند و تماس و پیام‌های صوتی آنان پاسخ داده نمی‌شود.
معاون اول ریاست جمهوری نوشت: «این یک ابتکار عاجل و اضطراری است. در پای هر پیام کتبی شماره تلفن‌تان را بگذارید که اطلاعات‌تان تحلیل و بررسی گردد. اگر از مجرم و قانون‌گریز عکس و نشانی دارید نیز به این شماره‌ها بفرستید».
صالح در پایان تأکید کرده است امنیت واقعی و روانی را به مردم کابل بر می‌گرداند.
معاون اول ریاست جمهوری که تجربه کار در ریاست امنیت ملی و وزارت امور داخله را دارد، پس از آن مدیریت امنیت کابل را به دستور محمداشرف غنی رییس جمهور بر عهده گرفت که میزان جرایم جنایی و ترور در پایتخت افزایش یافته و حتی گروه طالبان برای مهار جرایم جنایی و ترور در شهر کابل اعلام آماد‌گی کرده بود. وزارت امور داخله اما گروه طالبان را با سازمان‌های جرمی هم‌دست می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.