سیاستِتیتر یک

امرالله صالح: افغانستان بزرگ تر از آن است که توسط پاکستان بلعیده شود

امرالله صالح معاون اول دولت اشرف غنی رئیس جمهور فراری افغانستان در تازه ترین پیامی در صفحه توییترش، روی کار آمدن مجدد طالبان را به نوعی اشغال و تصرف پاکستان توصیف کرده و گفته است که افغانستان اما بزرگ تر از آن است که توسط پاکستان بلعیده شود.

آقای صالح افزوده که دیپلماسی افغانی در دوحه قطر و تصمیم های نظامی در راهولپندی پاکستان گرفته می شود و نتیجه این تحول آن است که «تروریست های عمامه دار آموزش دیده توسط پاکستان» دفاتر رسمی حکومت را تصرف کرده اند.

وی علاوه کرده که کاهش ۳۰ درصدی تولید ناخالص ملی، بسته شدن بانک ها و رسانه ها و رسیدن سطح فقر به ۹۰ درصد و همچنین برده ساختن زنان تحت عنوان شریعت اسلامی از پیامدهای دو ماهه تصرف طالبان بر افغانستان است.

امرالله صالح همچنین به مقاومت های علیه طالبان اشاره کرده و گفته است که زمان روشن خواهد کرد و ققنوس افغانستان از خاکستر بلند خواهد شد.

امرالله صالح معاون دولت اشرف غنی بود که پس از فرار اشرف غنی مدتی را در پنجشیر به جبهه مقاومت ملی پنجشیر به رهبری احمد مسعود پیوست.

گفته می شود وی هم اکنون به همراه احمد مسعود در تاجیکستان بسر می برد.

پیش تر منابعی از دولت تاجیکستان به سی ان ان نیوز ۱۸ گفته بودند که دولت تاجیکستان از احمد مسعود و امرالله صالح خواسته است تا فعالیت و کمپاین های ضد طالبانی خود را در سطح پایین حفظ کنند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا