• انتشار: 1 سپتامبر 2019
  • ساعت: 04:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37261
پرینت

امرالله صالح: ارتش پاکستان و شورای کویته برنامه های طالبان را تنظیم می کنند

امرالله صالح گفت:«ارتش پاکستان مغز و شورای کویته زبان طالبان هستند.»

امرالله صالح، رئیس روند سبز و معاون اول رئیس جمهور غنی درتیم انتخاباتی دولت ساز، می گوید ارتش پاکستان و شورای کویته برنامه های جنگی طالبان را تنظیم می کنند.

وی می افزاید طالبان برای گفت و گوی مستقیم با حکومت افغانستان استقلال لازم را ندارند. امرالل صالح تأکید می کند طالبان علیه مردم افغانستان می جنگند و جز کشتن افراد بی گناه دستاورد دیگری ندارند. امرالله صالح تأکید می کند طالبان علیه مردم افغانستان می جنگند و جز کشتن افراد بی گناه دستاورد دیگری ندارند.

آقای صالح می گوید طالبان با مردم افغانستان می جنگند، به افغان ها تهمت های ناروا وارد می کنند و حاضربه گفت و گوی مستقیم با افغان ها نمی شوند؛ طالبان توسط یک ارتش بی دین حمایت می شوند، ارتشی که اصلا به اسلام اعتقاد ندارد و از اسلام استفاده ابزاری می کند.

امرالله صالح که در یک کمپاین انتخاباتی در کابل صحبت می کرد، اقزود:«ما از بحث روی امارت اسلامی یا نظام جمهوری ترسی نداریم، مشکل طالبان است که حاضر به مذاکره بین الافغانی نمی شوند.»

وی گفت:«ارتش پاکستان مغز و شورای کویته زبان طالبان هستند.»

آقای صالح تأکید کرد کسی به یاد ندارد که طالبان در طول بیست و پنج سال گذشته برای مردم افغانستان یک مسجد، یک مدرسه یا یک سرک ساخته باشد.

وی:«در طول تاریخ بشریت، طالبان تنها گروهی هستند که بر سیاست حذف تأکید دارند و فرهنگ و پالسی مشارکت را رد می نمایند.»

آقای صالح افزود طالبان ضد فضای آزاد و خواهان یک حکومت بسته می باشند.

باید گفت امرالله صالح در حالی این اظهارات را مطرح می کند که روابط افغانستان و پاکستان در دوران حکومت کرزی و دولت وحدت ملی همواره فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است.

افغانستان همواره اسلام آباد را به حمایت از گروه های تروریستی و دو رنگی در رابطه با افغانستان متهم کرده است، امری که پاکستان همواره رد کرده است.

از سویی هم اکنون که مذاکرات صلح امریکا با طالبان به روزهای داغ خود رسیده و امکان امضای توافق نامه صلح بیش از پیش شده افغان ها از دخالت پاکستان در پروسه صلح افغانستان و هدایت این روند مهم به سوی منافع بیشتر برای اسلام آباد نگران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.