• انتشار: 25 فوریه 2020
  • ساعت: 11:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 41927
پرینت

امرالله صاحب منتقد فیس بوکی اش را به سارنوالی معرفی کرد

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان یا (نی) می‌گوید اقدامات اخیر آقای صالح روی‌کرد استخباراتی با آزادی بیان داشته و خلاف قانون اساسی کشور است.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل گفت جریان «روند سبز» به رهبری امرالله صالح، معاون اول دستۀ انتخاباتی تیم دولت‌ساز، ۷ تن را به اتهام توهین و تحقیر به آقای صالح در فضای مجازی فیس بوک به این نهاد معرفی کرده است.

آقای رسولی به سلام وطندار گفت توهین، تحقیر و هتک‌ حرمت بر اساس کد جزاء و قوانین نافذۀ کشور جرم پنداشته می‌شود و به همین علت موضوع تحت تحقیق و بررسی دادستانی کل قرار دارد.

امرالله صالح، رهبر روند سبز و معاون نخست‌ تیم دولت‌ساز یک ماه پیش به منتقدانش هشدار داده و گفته بود: «هتک حرمت و ناسزاگویی به دیگران، بر بنیاد شک‌وگمان پروندۀ اخروی و دنیوی شما را ضخیم می‌سازد.»

نهادهای حامی خبرنگاران این کار آقای صالح را خلاف قانون اساسی دانسته و می‌گویند آقای صالح در برابر آزادی بیان روی‌کرد استخباراتی در پیش گرفته است.

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان یا (نی) می‌گوید اقدامات اخیر آقای صالح روی‌کرد استخباراتی با آزادی بیان داشته و خلاف قانون اساسی کشور است.

به گفتۀ آقای خلوتگر، در صورتی که نقد و انتقادها به مزاج افراد خوش نخورد، باید منتقدان به کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌یی معرفی شوند.

شماری از کاربران شبکه‌های مجازی به‌ویژه فیس‌بوک از این اقدام آقای صالح انتقاد کرده و گفته‌اند آقای صالح به خاطر گذاشتن دیدگاه انتقادی یک کارمند وزارت اقتصاد پای پست فیس‌بوک‌اش، دادستانی را وادار به احضار و بازجویی او کرده است. این کارمند وزارت اقتصاد، امرالله صالح را به خاطر تغییر موضع سیاسی‌اش پیش از معاونیت آقای غنی و پس از معاونیت، «بی‌شرم» خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.