سیاست

امامعلی رحمان: اوضاع افغانستان در کانون توجه تاجیکستان است

وبسایت ریاست جمهوری تاجیکستان افزوده که رهبران دو کشور در این مکالمه تلفنی (روز شنبه) در خصوص اوضاع امنیتی منطقه و با توجه به یادآوری گفتگوهای دو رهبر در نشست سازمان همکاری های شانگهای در تاجیکستان درباره اوضاع در افغانستان به طور ویژه صحبت کردند.

امامعلی رحمان گفت که اوضاع افغانستان همچنان در مرکز توجه تاجیکستان قرار داد، زیرا هر رویدادی که در افغانستان رخ دهد تاثیری مستقیم بر امنیت منطقه دارد.

رئیس جمهور تاجیکستان افزود به همین منظور ایجاد زمینه گفتگوی گسترده میان تمامی قواها در افغانستان یکی از اصلی ترین موضوعات برای آوردن صلح و ثبات در افغانستان است.

امامعلی رحمان از آمادگی کشورش برای همکاری سازنده میان تمامی جناح های ذینفع برای تسهیل این پروسه خبر داد.

وبسایت ریاست جمهوری تاجیکستان علاوه کرده است که دو رهبر همچنین بر ادامه تماس ها و مشوره هایشان در خصوص تمامی موضوعاتی که به افغانستان مرتبط است تاکید کردند.

لازم به ذکر است که پیش تر امامعلی رحمان در دیدار با فعالان مدنی ولسوالی فرخار این کشور در نزدیکی مرز با افغانستان تاکید کرده بود که با نیروهای مرزبانی این کشور برای حفاظت از حریم مرزی با افغانستان در این روزها همکاری کنند.

طالبان از طرفی تاجیکستان را متهم به دخالت در امور داخلی افغانستان کرده بود و هشدار داده بود که هر کنشی از سوی این کشور با واکنش طالبان روبرو خواهد شد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز پیش تر در گفتگو با تلویزیون تی آر تی گفته بود که آمریکا دیر یا زود طالبان را به رسمیت خواهد شناخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا