اقتصاد

امارات متحده عربی می گوید علاقمند سرمایه گذاری در افغانستان است

امارات متحده عربی می گوید که این کشور آماده سرمایه گذاری در بخش های مختلف به شمول ایجاد خط آهن و نیروگاه های برق آفتابی در افغانستان می باشد.

ملا محمد حسن آخوند رئیس الوزرای طالبان بعدازظهر امروز (سه شنبه ۷ جدی) با «علی محمد بن حماد الشامسی» رئیس اداره فدرالی هویت، تابعیت و گمرکات امارات متحده عربی و هیات همراهش دیدار کرد.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان گفته است که در این دیدار ملا برادر و ملا عبدالسلام حنفی معاونین رئیس الوزرا و امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان نیز حضور داشتند.

هیات اماراتی در این دیدار به ملا حسن آخوند گفت که کشورش آماده سرمایه گذاری در بخش های مختلفی به شمول ایجاد بنادر خشک در ولایات هلمند و قندهار و همچنین ایجاد خط ریل و نیروگاه های برق آفتابی در افغانستان می باشد.

به گفته ی انعام الله سمنگانی، علی محمد بن حماد الشامسی روابط افغانستان و امارات متحده عربی را دیرینه و دوستانه خواند و گفت که امارات خواهان گسترش و تقویت هر چه بیشتر این روابط می باشد.

الشامسی همچنین افزود که امارات متحده عربی به خاطر بهبود وضعیت اقتصاد مردم افغانستان به کمک هایش ادامه می دهد.

انعام الله سمنگانی در توئیترش نوشته است که ملا حسن آخوند و معاونین او نیز به نوبه خود در این دیدار از کمک های امارات متحده عربی قدردانی کرده و تاکید کردند که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری تهدید صورت نخواهد گرفت.

ملا عبدالغنی برادر همچنین خواهان کمک هر چه بیشتر امارات متحده عربی برای جلوگیری از گسترش فقر در افغانستان شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا