سیاست

امارات با اسکان موقت ۵ هزار شهروند افغان موافقت کرد

امارات متحده عربی همچنین گفته این کشور تاکنون ۸۵۰۰ تن از شهروندان افغانستان را با هواپیماهای نظامی خود انتقال و اسکان موقت داده است تا بعد از طی مراحل به کشور ثالث انتقال داده شوند.

براساس بیانیه وزارت خارجه امارات، این شهروندان طی روزهای آتی با هواپیماهای نظامی آمریکا از میدان هوایی کابل به این کشور منتقل شده و سپس به کشورهای مقصد انتقال داده می شوند.

سلطان محمد الشمسی دستیار وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات متحده عربی گفته است کشورش همواره متعهد به ارتقای همکاری های بین المللی می باشد.

وی گفت “امارات متحده عربی همواره به دنبال صلح و راه حل های چند جانبه بوده و به همکاری با شرکای بین المللی اش برای سرعت بخشیدن به کمک ها برای شهروندان افغانستان که در دوران بی ثباتی قرار دارند ادامه می دهد.”

لازم به ذکر است که وزرای خارجه اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز امروز (جمعه) با برگزاری نشستی اضطراری به منظور بررسی اوضاع افغانستان خواهان آن شدند تا روند عملیات خروج شهروندان خارجی و افغان هایی که در خطر می باشند سرعت گرفته و ادامه دار باشد.

آنها همچنین از تمامی طرف های ذینفع در افغانستان خواستند تا هر چه سریع تر به خشونت ها پایان بخشیده و زمینه تشکیل دولتی فراگیر با حفظ احترام حقوق شهروندان را فراهم نماید.

پس از فرار محمد اشرف غنی از کشور و تصرف تقریبا تمامی افغانستان به دست طالبان و سقوط دولت مرکزی، بسیاری از شهروندان افغانستان که با نیروهای خارجی همکاری داشته اند به فرودگاه کابل برای خروج از کشور هجوم آورده اند.

امارات متحده عربی همچنین چند روز پیش با صدور بیانیه ای اعلام کرد که محمد اشرف غنی و خانواده اش را به دلایل بشر دوستانه در این کشور پذیرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا