• انتشار: ۲۷ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۱۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68397
پرینت

الیکسی مسئول زون شمال شرق سازمان ملل با رئیس مهاجرین طالبان در بدخشان دیدار کرد

نشستی به منظور ارزیابی و رسیدگی به مشکلات مهاجرین، بیجا شدگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی با اشتراک رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان طالبان و کارشناسان حوادث طبیعی ولایت بدخشان با «الیکسی» مسئول و هماهنگ کننده دفاتر ملل متحد در زون شمالشرق کشور برگزار شد.

این جلسه به منظور بررسی چگونگی توزیع کمک های غذایی و غیر غذایی ملل متحد برای مستحقین بدخشانی و ارزیابی و رسیدگی به مشکلات مهاجرین و بیجا شدگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی در دفتر رئیس امور مهاجرین بدخشان تدویر گردید.

در این برنامه مولوی «محمد یونس جهادمل» رئیس دفتر امور مهاجرین و عودت کنندگان بدخشان از کمک های بشر دوستانه ملل متحد قدردانی کرد و گفت که امارت اسلامی زمینه کمک و همکاری سازمان های خیریه را مساعد ساخته و برای مردم مستحق به طور عادلانه کمک های بشر دوستانه ملل متحد و کشورهای کمک کننده توزیع گردد.

آقای جهاد مل پیشنهادات و طرح های خویش را در رابطه به وضعیت ناگوار اقتصادی مردم ولایت بدخشان ارائه کرد و از جامعه جهانی خواهان ارائه کمک های بیشتر غذایی و غیر غذایی به مردم فقیر، مستحق و مهاجرین ولایت بدخشان گردید.

در همین حال الیکسی مسئول و هماهنگ کننده دفاتر ملل متحد در زون شمالشرق کشور از وضعیت بهتر امنیتی و زمینه مناسب توزیع عادلانه کمک های ملل متحد و سازمان های خیریه از طالبان و مردم بدخشان ابراز خرسندی کرد.

آقای الیکسی اضافه کرد که دفتر ملل متحد برنامه های کوتاه مدت و دراز مدتی را روی دست دارد تا برای همه فقرا، مهاجرین و بیجا شدگان این ولایت کمک و همکاری اقتصادی صورت گیرد.

با این حال، باشندگان بدخشان با نزدیک شدن فصل زمستان از وضعیت بدی اقتصادی نگران اند و از حکومت و جامعه جهانی می خواهند که کمک های بیشتری برای مردم این ولایت تدارک نمایند.

محمد ناظم باشنده شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان هر چند از کمک های سازمان ملل متحد خرسند است اما تاکید می کند که این کمک ها برای مردم فقیر بدخشان بسنده نیست.

او از جامعه جهانی می خواهد که برای نجات مردم افغانستان از فقر و بیکاری ذخایر محدود شده بانک مرکزی را آزاد سازد.

ولایت بدخشان در حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و در جغرافیای بزرگ و پیچیده ای نیز قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.