اجتماعی

الکوزی: داروی من برای جلوگیری از «اومیکرون» مفید است

حکیم الکوزی، داکتر طب سنتی، که در زمان حکومت قبلی مدعی شده بود دارویی برای درمان کوید-۱۹ ساخته یک بار دیگر ادعا می کند داروی او برای جلوگیری اومیکرون(نوع تازه و جهش یافته ویروس کرونا) مفید است.

در حکومت پیشین داروی آقای الکوزی غیرقانونی معرفی شد.

این دکتر طب سنتی اما تاکید می کند تاکنون نزدیکه به چهارده میلیون دوز از داروی خود را فروخته است.

وزارت صحت عامه در زمان حکومت قبلی اما  اعلام کرده بود نتایج تست داروی الکوزی نشان می دهد چندین دارو به شمول مورفین و تریاک در ترکیب آن استفاده شده بود.

مقامات پیشین وزارت صحت داروی معرفی شده و فعالیت های الکوزی را ممنوع اعلام کردند اما الکوزی روز گذشته در یک  کنفرانس خبری در کابل گفت نزدیک به چهارده میلیون دوز از دارویش در بین مردم توزیع شده است.

آقای الکوزی افزود اکنون که ویروس کرونا دوباره گسترش یافته است آنها یک بار دیگر توزیع این دارو و چندین واکسن را مانند گذشته آغاز کرده اند.

وی نسبت به تاثیر دارو اطمینان داد و گفت:« این دارو در جلوگیری از کوید-۱۹ مفید بود.»

الکوزی از مردم خواست از داروی او استفاده کنند چون مجانی توزیع می شود.

وی در ارتباط با استفاده از تریکا و دیگر داروها در ترکیب دارویش گفت:«این شایعات را رد می کنم اما این یک حقیقت است که در ترکیب تمام داروها ده درصد تریاک استفاده می شود.»

به گفته الکوزی از کودکان دو ماهه تا پیرمردان صد ساله می توانند از داروی معرفی شده او استفاده کنند.

الکوزی گفت:«تاثیر دارو را تضمین می کنم.»

وی افزود کسانیکه از داروی او  استفاده کرده اند از تاثیر دارو رضایت دارند و نسبت به اثرات جانبی دارو گزارش منفی دریافت نکرده است. الکوزی گفت دارو نوع جدید کرونا ویروس(اومیکرون) را نیز درمان می کند.

پژواک نوشت آقای الکوزی گفته است نیروهای امنیتی امارت اسلامی که از داروی او استفاده کرده اند به مقامات ارشد خود توصیه کرده اند از وی حمایت کند.  

وزارت صحت عامه اما  در این مورد اظهار نظری نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا