• انتشار: 4 سپتامبر 2016
  • ساعت: 14:01
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 12991
پرینت

القاعده پسر رئیس سابق ارتش پاکستان را در بدل رهایی دو دختر ایمن الظواهری آزاد کرد

گروه تروریستی القاعده گفته است که این گروه پسر رئیس سابق ستاد مشترک ارتش پاکستان را در بدل رهایی دو دختر ایمن الظواهری و همسر بیوه یکی از طراحان حمله یازده سپتامبر به آمریکا آزاد کرده است.

گروه ترویستی القاعده در صفحه اول مجله آنلاین اش به نام المعصره نوشته است که این گروه «سروش کیانی» پسر «پرویز اشفق کیانی» رئیس سابق ارتش پاکستان را در بدل رهایی «فاطمه» و «اومیمه» دو دختر ایمن الظواهری رهبر این گروه و همچنین «سامیا» همسر بیوه یکی از طراحان حمله یازدهم سپتامبر به نام «عدنان شکراجمعه» آزاد کرده است.

این گروه همچنین نوشته است که آنها سر یک جاسوس پاکستانی که منجر به دستگیری این سه زن شد را بریده اند. گفته می شود پس از مبادله زندانیان، هم اکنون دو دختر ایمن الظواهری و سامیا در مصر بسر می برند.

گرچه خبر دستگیری دو دختر ایمن الظواهری و سامیا برای مدتی در رسانه های پاکستان و رسانه های جهان بود، اما هیچ گاه به این موضوع که ممکن است پسر جنرال اشفق کیانی برای مبادله زندانیان ربوده شده است اشاره ای نشده بود.

در عوض، تمامی توجهات به دنبال ربوده شدن علی گیلانی فرزند یوسف رضا گیلانی نخست وزیر سابق پاکستان بود، که به گفته خود علی گیلانی، تروریستان او را بخاطر رهایی زنان القاعده ربوده بودند.

لازم به ذکر است که فاطمه و اومیمه دو دختر ایمن الظواهری (به همراه هفت و پنج فرزندشان) و سامیا همسر بیوه یکی از طراحان حمله یازدهم سپتامبر در وزیرستان پاکستان در اوایل سال گذشته میلادی هنگام خروج از پاکستان دستگیر شدند. آنها متهم به بمب گذاری بودند.

گروه القاعده طی بیانیه ای در ماه جولای سال جاری نوشته بود “تمامی میانجی گری ها و مذاکرات با ارتش پاکستان برای رهایی این سه زن و فرزندانشان ناموفق بوده است.”

اما چند روز پیش این گروه طی بیانیه ای دیگر نوشت؛ ارتش پاکستان که در ابتدا با مبادله زندانیان مخالفت کرده بود، سرانجام و پس از مذاکرات طولانی با این مبادله موافقت کرده است.

به باور کارشناسان، زبانی که گروه القاعده در بیانیه اش بکار برده نشان می دهد که این گروه با ارتش پاکستان رابطه نزدیکی دارد و مدت هاست که با یکدیگر در ارتباط هستند.

لانگ وار جورنال نیز طی مقاله ای که روز جمعه منتشر شد نوشت، “گروه القاعده برای اینکه تاکید کند که این تبادل زندانیان در بدل رهایی پسر پرویز اشفق کیانی رئیس سابق ارتش پاکستان و نه پسر یوسف رضا گیلانی نخست وزیر سابق پاکستان صورت گرفته است، عکسی از پرویز اشفق کیانی را در مجله آنلاین اش منتشر کرد.”

مومبای میرور هند نیز طی گزارشی نوشت اختطاف سران پاکستانی برای باج خواهی و یا مبادله زندانیان تقریبا به امری عادی در پاکستان مبدل شده است. چندی پیش نیز شهباز تعصیر فرزند سلمان تعصیر فرماندار سابق ایالت پنجاب ربوده شده بود که جزئیات آزادی او نیز در هاله ای از ابهامات صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.