• انتشار: 7 فوریه 2017
  • ساعت: 16:55
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18497
پرینت

اقامت مهاجران افغان در پاکستان تا پایان سال میلادی تمدید شد

کابینه پاکستان امروز سیاست مرتبط با روند بازگشت مهاجران افغان از این کشور را مورد بررسی قرار داد و اقامت آنها را تا پایان سال میلادی جاری تمدید کرد.

جلسه کابینه پاکستان که امروز سه شنبه با ریاست محمد نواز شریف نخست وزیری این کشور برگزار شد، سیاست های مرتبط با اقامت مهاجران افغان در این کشور و ورود اتباع خارجی به پاکستان را مورد بررسی قرار داد.

در این جسله تصمیم بر آن شد تا اقامت مهاجران افغان ثبت نام شده تا پایان سال میلادی جاری تمدید شود، و از ورود اتباع افغانستان بدون ویزای معتبر به پاکستان جلوگیری جدی صورت بگیرد.

همچنین وزارت داخله این کشور موظف شد تا به روند ثبت نام مهاجران افغان سرعت بخشد.

لازم به ذکر است که پاکستان از چندی پیش بدین سو، روند بازگشت مهاجران افغان را از این کشور سرعت بخشیده است که سبب نگرانی های بسیاری شده است.

گرچه دولت پاکستان اعلام کرده است که روند بازگشت مهاجران داوطلبانه صورت خواهد گرفت، اما همواره گزارش هایی مبنی بر خشونت پلیس این کشور برای اخراج اجباری مهاجران منتشر می گردد.

تاکنون آمارهای متفاوتی از تعداد مهاجران بازگشتی از پاکستان اعلام شده است، اما گفته می شود به صورت تقریبی بیش از نیم میلیون نفر سال گذشته از پاکستان به افغانستان بازگشته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.