- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

اف بی آی نسبت به حملات مسلحانه در روز تحلیف بایدن هشدار داد

پلیس آمریکا می‌گوید به احتمال زیاد در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری، جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب آمریکا، اعتراض‌های گسترده و مسلحانه در سراسر این کشور صورت خواهد گرفت.

ادارهٔ تحقیقات فدرال ( اف بی آی) نسبت به وقوع اعتراضات گسترده در مراسم تحلیف جو بایدن هشدار داده‌است.

ادراهٔ ( اف بی آی) در یک خبرنامه‌‌ای اعلام کرد اعتراض‌ها در مرکز‌های ۵۰ ایالات آمریکا به شمول کانگرس مرکزی در واشنگتن طرح ریزی شده‌است.

به نقل از شبکه‌های CNN و ABC، گروهی از معترضان می‌خواهند در روز تحلیف جو بایدن دست به اعتراض زنند و به ساختمان‌ها دولتی آمریکا هجوم آوردند.

این در حالی‌ست هفته‌ٔ قبل گروهی از معترضان و هواداران دو نالد ترمپ، دست به اعتراض زدند و بر ساختمان کانگرس هجوم آوردند که در نتیجهٔ آن ۵ تن جان باخت.

از سوی دیگر دونالد ترمپ گفته در مراسم تحلیف جو بایدن اشتراک نخواهد کرد ولی مایک پنس، معاون وی در این مراسم حضور خواهد داشت.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در تاریخ ۳ نوامبر برای انتخاب رییس‌جمهور و معاونش برگزار شد و در نتیجه، جو بایدن با اخذ بیشترین رای در تاریخ آمریکا، برنده اعلام شد و قرار است روز چهارشنبه ۲۰ جنوری مراسم تحلیف وی برگزار شود؛ ولی دونالد ترمپ به گونهٔ رسمی نتیجه‌ٔ این انتخابات را نپذیرفته‌است.