• انتشار: 25 اکتبر 2017
  • ساعت: 15:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25269
پرینت

افغانستان و سنگاپور؛ دو کشور آسیایی اما دارای قوی ترین و ضعیف ترین پاسپورت جهان

افغانستان و سنگاپور هر دو کشوری آسیایی هستند؛ اما براساس آمارهای تازه یکی از این دو کشور ضعیف ترین پاسپورت جهان و دیگری قوی ترین پاسپورت جهان را دارد.

براساس آماری که امروز (چهارشنبه) از سوی یک شرکت مشورتی به نام «آرتون کاپیتال» منتشر شده، دارندگان پاسپورت افغانستان با امکان سفر بدون ویزا و یا کسب ویزا محض ورود به ۲۲ کشور جهان، ضعیف ترین گذرنامه جهان در سال ۲۰۱۷ را دارند.

پاسپورت سنگاپور اما با امکان سفر به دارندگان آن به ۱۵۹ کشور جهان، قویترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۱۷ شد.

این رکورد پیش از این در اختیار پاسپورت آلمان بود، اما پس از اینکه، پاراگوئه قانون لغو ویزا برای دارندگان پاسپورت سنگاپور را اجرا کرد، پاسپورت این کشور آسیایی برای اولین بار قوی ترین پاسپورت جهان شد.

گفتنی است که شرکت مشورتی آرتون کاپیتال، پاسپورت کشورهای جهان را براساس تعداد کشورهایی که دارندگان یک پاسپورت بدون نیاز به ویزا و یا کسب ویزا به محض ورود به کشور ثانی می توانند مسافرت کنند، ارزیابی کرده است.

بر این اساس، پاسپورت کشور سنگاپور با امکان سفر به ۱۵۹ کشور بدون ویزا و یا کسب ویزا هنگام ورود در جایگاه اول، آلمان، سویدن و کوریای جنوبی با امکان این چنین به ۱۵۸ کشور در جایگاه دوم قرار دارند.

پاسپورت کشورهای دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، ناروی، فرانسه، جاپان و انگلیس با امکان سفر به ۱۵۶ کشور بدون ویزا در جایگاه چهارم قرار دارند.

در آخر این لیست کشورهای سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان قرار دارند. سوریایی‌ها می‌توانند به ۲۹ کشور، پاکستانی‌ها و عراقی‌ها به ۲۶ کشور و افغان‌ها به ۲۲ کشور بدون ویزا سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.