• انتشار: 17 آگوست 2020
  • ساعت: 13:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47300
پرینت
غنی با سفیر روسیه در کابل دیدار و گفت و گو کرد

افغانستان و روسیه در مبارزه با تروریزم دیدگاه مشترک دارند

غنی گفت افغانستان و روسیه در قسمت مبارزه با تروریزم دیدگاه مشترک دارند و اقدامات حکومت افغانستان در برابر داعش، همه جانبه و پردست‌آورد بوده است.

رییس‌جمهور غنی در دیدار با دمیتری ژیرنوف سفیر فدراتیف روسیه در افغانستان گفت مسکو و کابل در مبارزه با تروریزم دیدگاه مشترک دارند.

اشرف‌غنی گفت مبارزه دولت و مردم افغانستان در مقابل داعش و تروریزم یک مبارزۀ استثنایی بوده و مردم ما برای امنیت منطقه و جهان قربانی های زیادی را متقبل شده اند.

او گفت افغانستان و روسیه در قسمت مبارزه با تروریزم دیدگاه مشترک دارند و اقدامات حکومت افغانستان در برابر داعش، همه جانبه و پردست‌آورد بوده است.

رییس جمهور غنی تصریح کرد حکومت افغانستان در برابر گروه‌های تروریستی مربوط آسیای مرکزی، به گونه جدی اقدام می‌کند و مواد مخدر برای هر دو کشور و منطقه تهدید جدی است.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، دمیتری ژیرنوف نیز  پیام تبریکی ولادیمیر پوتین رییس جمهور فدراتیف روسیه را به مناسبت فرارسیدن ۱۰۱ مین سالروز استرداد استقلال افغانستان، به رییس جمهور غنی تقدیم کرد.

رییس‌جمهور روسیه در این پیام، ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه میان دو کشور، گفت اطمینان دارم همکاری‌های سازندۀ دوجانبه در عرصه های مختلف، گسترش افزایش می یابد.

ولادیمیر پوتین در این پیام گفته است:« تعامل مشارکت در امر مبارزه با تروریزم و تهدید مواد مخدر، منافع بنیادی مردمان دو کشور را تامین می کند و باعث تحکیم ثبات و امنیت منطقه ای می گردد.»

وی ضمن یادآوری همکاری های تجارتی و تزانزیتی میان افغانستان و آسیای مرکزی، بر صادرات افغانستان به بازارهای روسیه به ویژه صادرات میوه جات تاکید کرد و همچنان از روسیه خواست تا در عرصه خط آهن افغانستان، سرمایه گذاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.