• انتشار: ۴ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29454
پرینت
مشاور امنیت ملی

افغانستان و ایران در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار دارند

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در نشست گفتگوی امنیتی منطقه‌ای در تهران گفت: افغانستان و ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه امروز چهارشنبه چهارم میزان با حضور مقامات امنیتی افغانستان، ایران، روسیه، چین وهند تحت عنوان «گفتگوی امنیتی منطقه‌ای» در تهران برگزار شد.
حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور که برای شرکت در نشست گفتگوی امنیتی منطقه ای در تهران به سر می برد طی سخنانی اظهار داشت: افغانستان و ایران در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار دارد.
وی افزود: تا زمانی که گروه‌های تروریستی در افغانستان از حمایت مالی و تسلیحاتی کشورهای بیرونی برخوردارند، امکان برخورد موثر با آنها وجود ندارد.
مشاور امنیت ملی با تاکید بر ضرورت تداوم برگزاری نشست‌هایی از این دست خاطرنشان کرد: ایجاد کارگروه مشترک برای دستیابی به سازوکارهای منطقه‌ای برای مقابله با تهدیدات ناشی از تروریسم از الزاماتی است که باید از سوی مقامات امنیتی کشورهای منطقه مورد توجه و اقدام قرار بگیرد.
همچنین علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اظهار داشت: لازم است در کنار ساختارهای موجود، گفتگو وهمکاری مشترک در سطوح بالا ادامه یابد تا امکان حل مشکلات منطقه با سرعتی بیشتر از روند توسعه و نفوذ تروریسم فراهم شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران خواستار قطع مسیرهای تأمین مالی تروریست‌ها و استفاده از ظرفیت‌های اطلاعاتی و امنیتی مشترک برای ایجاد هم افزایی و اثرگذاری بیشتر شد.
نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: معماری امنیتی منطقه باید بر اساس منافع مشترک کشورهای منطقه و به دست خود آنان تعریف و تبیین شود تا امکان قطع دخالت قدرت‌های خارجی و مقابله با یکجانبه گرایی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.