• انتشار: 11 اکتبر 2017
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 25012
پرینت

افغانستان نشست ترانزیتی تجارتی با پاکستان را تعلیق کرد

افغانستان با هدف رسیدگی به مشکلات موجود برای اجرای آرام توافقنامه بازنگری شده ترانزیتی-تجارتی با پاکستان، نشست مذکور را با پاکستان به حالت تعلیق در آورد.

لازم به ذکر است تعلیق نشست تجارتی-ترانزیتی میان پاکستان و افغانستان می تواند نشانه از کاهش روابط تجارتی میان دو کشور باشد.

نشست تجارتی ترانزیتی پاکستان و افغانستان بزرگترین نشست با موضوع تجارت با پاکستان است که به مشکلات مرتبط با ترانزیت و تجارت کالا میان دو کشور رسیدگی می کند.

وزارت تجارت و صنایع کشور با ارسال نامه ای رسمی به کمیسیون عالی پاکستان در کابل تصمیم به تعلیق این نشست را اعلام کرده است.

صادرات کالا از پاکستان به افغانستان که سال ها به آرامی صورت می گرفت، سال گذشته و با افزایش برخی تنش ها میان دو کشور با کاهشی ۲۷ درصدی روبرو شد.

این تنش ها حتی پس از اعلام استراتژی آمریکا برای جنوب آسیا که در آن پاکستان به حمایت از تروریسم خوانده شده بود، افزایش نیز یافت.

داکتر عبدالله رئیس اجرایی کشور ماه گذشته در سفر به دهلی نو به طور غیر مستقیم به پاکستان اشاره کرد و گفت که افغانستان هیچ گاه تفاوتی میان تروریسم خوب و یا بد قایل نشده است، اما کشورهایی که میان تروریستان تفاوت قایل می شوند نباید به این عمل خود افتخار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.