• انتشار: 30 می 2020
  • ساعت: 16:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44698
پرینت
رئیس جمهور غنی اعتماد نامه سفیر جدید روسیه برای افغانستان را پذیرفت

افغانستان می خواهد روابط تجاری خود با روسیه را گسترش دهد

غنی حین دریافت اعتماد نامه سفیر تازه روسیه افزود در پنج سال گذشته افغانستان مناسبات خویش را با کشورهای آسیای میانه گسترش داده و بر توسعه صادرات به این کشورها تاکید دارد.

اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز اعتمادنامه دمیتری الکساندروویچ ژیرنوف، سفیر جدید روسیه برای افغانستان را پذیرفت.

رییس جمهور غنی، ضمن خوش آمدید به سفیر جدید روسیه در افغانستان، از رییس جمهور روسیه و وزیر امور خارجۀ آن کشور به خاطر معرفی وی، ابراز امتنان نمود.

رییس جمهور برای موصوف در ماموریت جدید آرزوی موفقیت کرده گفت ماموریت شما فصل جدید را در مناسبات و همکاری ها میان افغانستان و روسیه خواهد گشود و نیاز است تا روابط میان دو کشور بیشتر از پیش تحکیم یابد.

رییس جمهور کشور افزود در پنج سال گذشته افغانستان مناسبات خویش را با کشورهای آسیای میانه که شرکای مهم آن بوده، گسترش داده است و ما همه ساله هزاران تن محصولات زراعتی را به این کشورها صادر می کنیم.

رییس جمهور گفت ما از کشورهای آسیای میانه به افغانستان انرژی وارد می کنیم و می خواهیم به محصولات خویش راه های دیگری را به ویژه به بازارهای روسیه، نیز باز کنیم، تا میوه جات خشک و سایر اقلام را صادر نمائیم. ما خواهان افزایش همکاری های اقتصادی با منطقه و روسیه هستیم.

رییس جمهور در اخیر صحبت هایش گفت دیدگاه ما به آینده این است که خط آهن را در افغانستان سرتاسری کنیم و زمینۀ صادر نمودن محصولات خویش را به بازارهای خارجی فراهم سازیم و همچنان افغانستان و روسیه در تحکیم همکاری های منطقوی و صلح مشترکاً کار نمایند.

در مقابل دمیتری الکساندروویچ ژیرنوف سفیر جدید روسیه در افغانستان از رییس جمهور بخاطر اینکه اعتمادنامه اش را پذیرفت، تشکر کرد و از آغاز ماموریت خویش در افغانستان ابراز خرسندی نمود.

وی گفت که در جریان ماموریت اش، مناسبات میان افغانستان و روسیه را بیشتر از پیش تحکیم خواهد بخشید و در زمینۀ گسترش همکاری های اقتصادی تلاش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.