• انتشار: 17 دسامبر 2015
  • ساعت: 20:34
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 5215
پرینت

افغانستان عضویت در سازمان تجارت جهانی را بدست آورد

در دهمین کنفرانس وزیران عضو سازمان تجارت جهانی که در شهر نایروبی پایتخت کنیا در حال برگزاری می باشد، افغانستان عضویت کامل این سازمان را بدست آورد.

افغانستان پیش از این به عنوان عضو ناظر در این سازمان عضویت داشت، و درخواست برای عضویت کامل در این سازمان تقریبا ۱۱ سال پیش توسط افغانستان مطرح شده بود.

در نشست وزیران عضو سازمان تجارت جهانی که از ۱۵ تا ۱۸ دسامبر در حال برگزاری است، هیئتی عالی رتبه از کشور از جمله انجینر محمد خان معاون اول ریاست اجرایی کشور، حضرت عمر زاخیلوال مشاور اقتصادی ریاست جمهوری، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع و مزمل شینواری معاون وزارت تجارت و صنایع حضور دارند. .

پیش از اعلام رسمی عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی، محمد خان رحمانی، معاون اول ریاست اجرایی در سخنانی این تصمیم اعضای سازمان را “تاریخی” خواند و گفت که عضویت در سازمان تجارت جهانی “بخشی از اهداف استراتژیک افغانستان برای رسیدن به صلح و ثبات اقتصادی” بود.

او گفت که عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی به رشد سرمایه‌گذاری در کشور کمک می‌کند. آقای رحمانی همچنین گفت که با فراهم شدن زمینه کار برای مردم افغانستان، بخصوص زنان و جوانان، می‌توان از گسترش تروریسم در کشور جلوگیری کرد.

افغانستان امروز پنجشنبه ۱۷ دسامبر عضویت کامل در سازمان تجارت جهانی را بدست آورد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.