• انتشار: ۱۳ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۱
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 58927
پرینت

افغانستان عضویت دائمی سازمان اقتصادی پیکو را به دست آورد

مجلس نمایندگان می‌گوید افغانستان با امضای منشور مجمع همکاری‌های اقتصادی پارلمانی پیکو، به طور رسمی عضویت دایمی این سازمان را به دست آورد.

این نهاد روز چهارشنبه، دوازدهم جوزا، با نشر اعلامیه‌ای گفت میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان در سفرش به پاکستان، منشور مجمع همکاری‌های اقتصادی پارلمانی پیکو را امضا کرده است.

طبق معلومات مجلس نمایندگان، در حال حاضر کشورهای ایران، پاکستان، آذربایجان، ترکیه، ازبیکستان، قرغیزستان، تاجیکستان و افغانستان از اعضای « پیکو» اند.

گفتنی است افغانستان و سه کشور دیگر به تاز‌گی عضویت این سازمان را به دست آورده است.

مجلس نماینده‌گان می‌گوید عضویت در مجمع همکاری‌های اقتصادی پارلمانی پیکو، روی رشد اقتصادی و ترانزیتی کشور‌های عضو موثر است.

مجلس نماینده‌گان در این اعلامیه گفته است که بر اساس پیشنهاد رییسان دارالانشا‌های کشورهای عضو و تصویب کمیته اجرایی پیکو، قرار است که سال آینده سومین اجلاس این مجمع در کابل برگزار شود.

هم‌چنان مجلس نماینده‌گان گفته است که براساس تصمیم کمیته اجرایی این سازمان، میررحمان رحمانی، به عنوان رییس و عبدالقادر زازی وطندوست به عنوان سکرتر جنرال این مجمع انتخاب شده‌اند و برای یک سال مجمع همکاری‌های اقتصادی پیکو را ریاست می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.