• انتشار: 22 دسامبر 2015
  • ساعت: 22:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5375
پرینت

افغانستان سه هلی کوپتر جنگی از روسیه می خرد

گفته می شود که مقامات کشور با مقامات روسیه در حال مذاکره هستند تا بتوانند از این کشور سه فروند هلی کوپتر نوع (MI-35) به طور مستقیم خریداری کنند.

خبرگزاری خامه به نقل از یک دیپلومات افغان در مسکو نوشت که پس از اینکه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور از روسیه درخواست کمک برای تجهیز نیروهای امنیتی کشور با سلاح و مهمات کرد، هم اکنون مقامات افغانستان در حال مذاکره با مقامات روسیه هستند تا بتوانند از این کشور سه فروند هلی کوپتر جنگی نوع (MI-35) به طور مستقیم خریداری کنند.

این دیپلومات افغان گفته است نیروی هوایی افغانستان نیاز به هلی کوپترهایی دارد که بتوانند دست کم در دو یا سه ولسوالی به طور ممتد پرواز کنند و اصرار بر این است تا هلی کوپترهای ساخت روسیه را خریداری کنند زیرا این هلی کوپترها می توانند در کشور بهتر فعالیت کنند.

ضمیر کابلوف فرستاده رئیس جمهور روسیه برای افغانستان پیش تر گفته بود که این کشور در حال بررسی درخواست افغانستان است.

وی اما گفته بود که تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان، وظیفه ایالات متحده آمریکاست زیرا این کشور در افغانستان نیروی نظامی دارد.

آقای کابلوف گفت “درخواست هایی از افغانستان مبنی بر تجهیز این کشور با مهمات و سلاح شده است، و هم اکنون درخواستشان در حال بررسی است.”

گفتنی است که نیروهای امنیتی کشور پس از اینکه سال گذشته مسئولیت تامین امنیت و مبارزه با مخالفان مسلح را از نیروهای خارجی بدست گرفت، نیاز مبرمی به نیروی هوایی داشته است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.