اجتماعی

افغانستان را ترک کنید، این کشور دیگر برایتان امن نیست

با افزایش جنگ در افغانستان موجی از فرار شهروندان افغانستان به کشورهای همسایه از جمله ایران و پاکستان و دیگر مقاصد نامعلوم شدت گرفته است.

در این بحبوحه شنیده می شود  حاج محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از نزدیکان خود خواسته است افغانستان را ترک کنند.

فرهاد موسوی یکی از کاربران فیس بوک با نشر این خبر نوشته است حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و از مشاورین ریاست جمهوری از نزدیکان خود خواسته است هرچه زودتر افغانستان را ترک کنند زیرا افغانستان دیگر به هیچ عنوان برای آنان امن نیست.

به گفته یکی از نزدیکان آقای محقق، او در یک جلسه خودمانی خطاب به دیگران گفته در صورت گرفتاری از وی کاری ساخته نیست.

او گفته :«فقط برای تان خبر دادم که وضعیت خراب است و هرکدام مسئولیت خود را دارید و من فقط میتوانم شما را کمک مالی کنم تا از کشور خارج شوید زیرا دیگر افغانستان برای هیچ کدام مان امن نیست.»

این در حالیست که با گسترش حملات تهاجمی طالبان و سقوط ولسوالی ها و روستا در مناطق مختلف کشور به دست این گروه، بیشتر مامورین حکومتی به شمول وزرا، روسا، وکلای پارلمان و سایر نهاد های دولتی اعضای فامیل شان را از کشور خارج و به یکی از کشورهای خارجی منتقل کرده و خودشان منتظر پروازهای بعدی اند!

در این روزها با در نظر داشت صف طویل هزاران شهروند کشور برای اخذ پاسپورت در کابل دیده می شود که همه قصد ترک وطن را دارند.

با این حال مردم غریب و بیچاره که طی سال های متعددی چوب سوخت مسئولین بودند همچنان در آتش جنگ خواهد سوخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا