• انتشار: 1 فوریه 2018
  • ساعت: 21:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26065
پرینت

افغانستان: تروریستان رویدادهای امنیتی اخیر در پاکستان آموزش دیدند

مقامات کشور می گویند اسنادی را با اسلام آباد شریک ساخته اند که گویای آنست که تروریستان رویدادهای امنیتی اخیر در پاکستان آموزش دیده بودند.

 

ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی کشور پس از بازگشت از اسلام آباد امروز (پنجشنبه) طی یک نشست مطبوعاتی گفتند که اسناد این ادعاهای افغانستان روز گذشته با مقامات پاکستانی به اشتراک گذاشته شد.

لازم به ذکر است که پس از رویدادهای خشونت بار اخیر در کابل و دیگر نقاط کشور که هر بار مقامات امنیتی مسئولیت آنها را به دوش شبکه تروریستی حقانی گذاشتند، روز گذشته ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی به پاکستان رفتند تا در دیدار با مقامات آن کشور از آنها بخواهند علیه گروه های شورشی افغان در خاک آن کشور اقدام کنند.

شنبه هفته گذشته چند مهاجم مسلح به هوتل کانتیننتال واقع در شهر کابل حمله کردند و دست کم ۲۵ تن به شمول ۱۴ تبعه خارجی را کشتند.

شنبه این هفته نیز عامل انتحاری موتر آمبولانس مملو از مواد منفجره اش را در نزدیکی شفاخانه جمهوریت منفجر ساخت. در این رویداد دست کم ۱۰۳ تن جان خود را از دست داده و ۲۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان در پیام های جداگانه ای مسئولیت هر دو رویداد را به عهده گرفتند.

اما مقامات کشور بلافاصله پس از وقوع هر یک از رویدادها اعلام کردند که این حملات توسط شبکه حقانی صورت گرفته است.

همچنین دوشنبه هفته جاری نیز پنج مهاجم مسلح به یک واحد ارتش در نزدیکی دانشگاه نظامی مارشال فهیم در کابل حمله کردند. این بار اما گروه داعش مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت.

اما مقامات امنیتی کشور همچنان مسئولیت این رویداد را نیز به دوش شبکه حقانی می دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.