• انتشار: 23 مارس 2020
  • ساعت: 14:33
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 42818
پرینت

افغانستان به اظهارات وزارت خارجه ایران واکنش نشان داد

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اعلامیه وزارت خارجه ایران گفت کابل روابط رو به توسعه ای با تهران دارد و هردو کشور مشترکات زیاد تاریخی، دینی و فرهنگی دارند و توقع نمی رفت ایران چنین دید سطحی نسبت به افغانستان داشته باشد.

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اعلامیه‌ی وزارت خارجۀ ایران مبنی بر پایان اختلاف‌های سیاسی میان غنی و عبدالله گفت توقع نمی‌رفت که ایران چنین دید سطحی به قضایای افغانستان داشته باشد.

وزارت خارجه ایران روز یکشنبه ۲۲ مارچ (سوم حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفت تهران تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان را از نزدیک دنبال می‌کند و در مورد تبعات اختلافات پیش آمده در پیوند به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آن کشور نگران است.

ایران ایالات متحده را مسوول این وضعیت در افغانستان دانسته و گفته است مشکلات پیش آمده ناشی از بی‌توجهی امریکا در قبال موضوعات داخلی آن کشور بوده است.

وزارت خارجه ایران از “رهبران سیاسی افغانستان و کشورهای منطقه” خواسته است تمامی تلاش‌های شان را برای یافتن راه بیرون‌رفت از اختلافات موجود میان غنی و عبدالله روی دست گیرند.

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به این اعلامیه گفت کابل روابط رو به توسعه ای با تهران دارد و هردو کشور مشترکات زیاد تاریخی، دینی و فرهنگی دارند.

با این وصف توقع نمی‌رفت جمهوری اسلامی ایران چنین دید سطحی نسبت به قضایا و مسایل افغانستان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.