• انتشار: 10 ژانویه 2019
  • ساعت: 18:33
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31539
پرینت
مشاور امنیت ملی در دیدار با وزیر خارجه چین

افغانستان برای ثبات پایدار در منطقه تلاش می کند

داکتر حمدالله محب مشاور امینت ملی رئیس جمهور که برای یک سفر دو روزه به چین سفر کرده است در دیدار با وانگ یی وزیر خارجه این کشور گفته است افغانستان به دنبال ثبات پایدار در منطقه است.

داکتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور جهت یک سفر رسمی دو روزه به منظور گسترش همکاری‌های مشترک، عازم پکن، پایتخت چین شد.

وی در این سفر با وانگ یی، وزیر خارجه آن کشور دیدار و گفتگو کرده است.

وزیر خارجه چین در دیدار با آقای محب گفته است که کشورش از تلاش‌ها برای مصالحه و برقراری ثبات سیاسی در افغانستان حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه چین ضمن پشتیبانی از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، تاکید کرد که تامین صلح ‌و ثبات بدون گفتگوهای مستقیم حکومت افغانستان با طالبان ممکن نخواهد بود. وی همچنان از کشورهای منطقه خواست تا در این زمینه همکاری صادقانه نمایند.

این سفر، در ادامۀ تلاش‌های حکومت وحدت ملی برای مصالحه با گروه طالبان صورت می‌گیرد. مقامات دولت وحدت ملی برای جلب حمایت کشورهای منطقه از مصالحه در افغانستان، تا حالا سفرهای متعددی به کشورهای مختلف در منطقه داشته اند.

آقای محب، هفته گذشته به دهلی رفته و با مقامات هندی در باره مذاکره با طالبان گفتگو کرده بود.

با آنکه گروه طالبان تا حالا حاضر به گفتگو با دولت افغانستان نشده اند، ولی مقامات حکومت وحدت ملی ظرف ماه‌های اخیر نسبت به احتمال ختم جنگ در افغانستان امیدواراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.