• انتشار: ۳ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25257
پرینت

افغانستان از تصمیم سیا برای افزایش حملات هدفمند علیه طالبان استقبال کرد

افغانستان از گزارش های اخیر مبنی بر تصمیم اداره اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای افزایش حملات هدفمند علیه طالبان استقبال کرده است.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع کشور در همین حال گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان نیز عملیات شان را علیه شورشیان طالبان افزایش خواهند داد.

آقای وزیری خاطر نشان کرد که نیروهای امنیتی افغانستان در حال حاضر عملیات هوایی، عملیات ویژه و حملات شبانه علیه مواضع و مخفیگاه های شورشیان راه اندازی می کنند.

این گفته ها در حالی از سوی سخنگوی وزارت دفاع کشور مطرح می گردد، که چندی پیش گزارش هایی منتشر شد دایر بر اینکه اداره اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) یک تیم کوچک اما متخصص از افسران و قراردادی های این اداره را به افغانستان اعزام می کند تا شورشیان طالبان را ردگیری و هدف قرار دهند.

گفتنی است که «مایک پومپئو» رئیس سازمان سیا پیش تر نیز گفته بود که آمریکا در نظر دارد با سرکوب شورشیان طالبان در میدان جنگ، آنها را مجبور به وارد شدن به گتفگوهای صلح با دولت افغانستان کند.

به گفته ی وی، این یکی از سیاست های دولت ترامپ است.

رئیس سیا هفته گذشته گفت: “دونالد ترامپ بسیار پیام واضحی داشته است. ما هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم. آوردن طالبان به میز مذاکرات با در نظر داشت اینکه آنها (طالبان) هیچ امیدی برای پیروزی در میدان جنگ نداشته باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.