سیاست

افغانستان از اتفاقات جاری در ترکیه ابرازی نگرانی کرد/افغانستان تجربه ای تلخ از کودتا دارد

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در بیانیه ای در ارتباط با کودتای نافرجام ترکیه نوشت، مردم و دولت افغانستان بر این باورند که نظام های برخاسته از آرای مردم موثرترین شیوه انتقال قدرت به شکل مسالمت آمیز می باشد.

بیانیه می افزاید دولت و ملت افغانستان گزینه های کودتا و نظامی گری را مانع اصلی در برابر مردم سالاری، ثبات و توسعه می دانند.

در بیانیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که دولت افغانستان از تلاش برای کودتای نظامی در ترکیه ابراز نگرانی می کند و امیدوار است که دولت برخاسته از آرای مردم پابرجا بماند تا مردم دوست و بردار ترکیه بتوانند در سلامتی و فضای آرام زندگی کنند.

دفتر ریاست اجرایی کشور نیز در بیانیه ای از وقوع کودتای نظامی در کشور ترکیه ابراز تاسف کرده و نوشته است حکومت افغانستان با ایمان راسخ به اصل مردم سالاری، اراده ملت ها و انتخاب حکومت ها از طریق انتخابات و رای آزاد شهروندان با هرگونه کودتا و اعمال قدرت از راه های نامشروع و غیر دموکراتیک مخالف است.

در بیانیه ریاست اجرایی علاوه شده است که صلح و ثبات ترکیه با در نظر داشت اوضاع خاورمیانه بر صلح و ثبات جهانی و منطقه ای و مبارزه با تروریزم نقش تعیین کننده ای دارد.

هچنین در بیانیه افزوده شده، حکومت افغانستان خواهان استقرار وضعیتی آرام برای ترکیه است و آرزوی سعادت و کامیابی برای رهبری و مردم این کشور می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا